Zaginiony wąż w Yokohamie. Przeprosiny właściciela. Poszukiwania nadal trwają

Reklama

wt., 05/11/2021 - 14:40 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Kamil Zubrzycki / Pexels

 

Właściciel 3,5-metrowego pytona siatkowego, który uciekł z mieszkania w Yokohamie wystosował przeprosiny w mediach: „Chciałbym przeprosić sąsiedztwo, że sprawiłem kłopot swoim nieuważnym nadzorem”. Wąż nadal nie został odnaleziony i 9 maja policja będzie kontynuowała poszukiwania.

6 maja z mieszkania znajdującego się w dzielnicy Totsuka miasta Yokohama uciekł mierzący około 3,5 metra i ważący około 10 kilogramów żółty wąż pyton z gatunku siatkowatych.

Właściciel węża wieczorem 8 maja przeprosił w wiadomościach za zaistniałą sytuację: „Uważam, że byłoby niewybaczalne, gdyby z powodu ucieczki węża pojawiło się jakieś niebezpieczeństwo. Chciałbym przeprosić sąsiedztwo, że sprawiłem kłopot swoim nieuważnym nadzorem”.

Właściciel swoją małą ostrożność tłumaczył tym, że węża posiada od czasów, gdy ten mieścił mu się na dłoni. Podejrzewa, że wąż uciekł na zewnątrz poprzez wydostanie się z terrarium i zerwanie moskitiery z okna. Mówi też, że choć z zasady jest to płochliwe zwierzę, to rozdrażnione może ugryźć – dlatego w przypadku znalezienia należy zadzwonić po policję. „Mam nadzieję, że uda się schwytać węża bez żadnego incydentu” – dodaje.

Właściciel również prowadzi poszukiwania w okolicy, lecz jak dotąd nie udało się odnaleźć węża. Policja przeszukiwała teren aż do zachodu słońca i zakończyła o godzinie 16.

9 maja poszukiwania będą kontynuowane. W przypadku odnalezienia węża policja prosi o niezwłoczne zawiadomienie i niezbliżanie się do zwierzęcia.
 

Autor: 
tłum. Magdalena Pirch
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama