Hirosaki, Aomori. Zakaz spacerowania po parku jedząc jabłka z okazji urodzin Buddy.

Reklama

wt., 05/11/2021 - 14:09 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Suzy Hazelwood / Pexels

W mieście Hirosaki w prefekturze Aomori, które słynie z produkowania największej ilości jabłek w całej Japonii, od 5 maja trwa festiwal z okazji urodzin Buddy, podczas którego spędza się czas, jedząc jabłka i podziwiając kwiaty. Festiwal ten znany jest pod nazwą „Jabłkowe urodziny Buddy w Hirosaki”.

„Jabłkowe urodziny Buddy” zwykle biorą miejsce o tej porze roku w parku miasta Hirosaki, jednak w zeszłym roku z powodu pandemii koronawirusa zostały one odwołane. W tym roku zostały one zorganizowane po raz pierwszy po dwuletniej przerwie.

W parku posadzonych jest około 2300 jabłoni należących do 80 różnych gatunków. Ponadto z powodu utrzymującej się ciepłej temperatury główne atrakcje obiektu, takie jak kwiat – wisteria, zakwitły w tym roku wcześniej niż zazwyczaj. Odwiedzający park mieli okazję fotografować białe kwiaty swoimi smartfonami.  

W parku znajdują się stoiska, na których można zakupić słodycze i przekąski wykonane z jabłek, lecz w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa, jedzenie podczas spacerowania zostało zabronione, a posiłki można spożywać tylko w wyznaczonych do tego miejscach.

Otworzone zostały również specjalne kąciki, w których można między innymi udekorować farbkami drewniane pudełka do przechowywania jabłek. Piątoklasista uczęszczający do miejscowej podstawówki powiedział: „Dobrze się bawiłem, bo mogłem pomalować pudełko na różne kolory. Planuję włożyć do niego zabawki”.

„Prowadzimy wydarzenie, podejmując środki ostrożności przeciwko zakażeniom. Prosimy uczestników o to, by przed przybyciem na festiwal zbadali temperaturę oraz stosowali dezynfekcję” – powiedział Shibutani Akinobu, dyrektor Działu ds. Jabłek miasta Hirosaki.

„Jabłkowe urodziny Buddy w Hirosaki” będą trwały do 9 maja.

Autor: 
tłum. Magdalena Pirch
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama