Racibórz: policjant zginął na służbie

Reklama

pt., 05/07/2021 - 23:25 -- MagdalenaL

Zdjęcie: gov.pl

Policjant z Raciborza został śmiertelnie postrzelony w trakcie interwencji 4 maja. Napastnik został również ranny podczas strzelaniny. 40-latek podawał się za funkcjonariusza policji, próbując kontrolować ruch drogowy.

4 maja w godzinach porannych policja w Raciborzu dostała zgłoszenie o mężczyźnie ubranym na granatowo, który pod wpływem alkoholu pojechał na stację benzynową, po czym zaczął tamować ruch przy ulicy Chełmońskiego. Początkowo dwaj policjanci pojechali na interwencję w sprawie pijanego kierowcy na stację benzynową, następnie podążyli za mężczyzną w osiedlową uliczkę.

Podczas zatrzymania policjanci zauważyli, że 40-latek miał na sobie granatowy sweter, łudząco przypominający ten policyjny. W czasie legitymowania napastnik wyjął broń i strzelił do policjanta, który doznał bardzo ciężkich obrażeń. Pomimo reanimacji funkcjonariusza nie udało się uratować. 

W trakcie zajścia policjanci oddali strzały, po których mężczyzna został prawdopodobnie postrzelony w udo. Zatrzymany pochodzi z Raciborza, był również wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nie miał stałego zameldowania, niewykluczone, że niedawno powrócił z zagranicy. Na ten moment nie wiadomo kiedy mężczyzna zostanie przesłuchany, o tym mają zadecydować lekarze.

Do sprawy śmiertelnego postrzelenia policjanta odniósł się we wtorek szef Komendy Głównej Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk: „Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi, który wypełniając słowa roty ślubowania, zginął zastrzelony przez bandytę. Środowisko policyjne pozostaje w głębokim żalu i smutku, a sercem z rodziną i najbliższymi. Cześć Jego Pamięci” – opublikował na Twitterze Komendy Głównej Policji.

Postrzelony śmiertelnie policjant miał 42-lata oraz duże doświadczenie w pracy w policji. Rodzina zmarłego funkcjonariusza, a także jego partner z patrolu będą objęci pomocą psychologiczną.

 

Źródła:

https://wiadomosci.onet.pl/slask/raciborz-policjant-zastrzelony-podczas-interwencji/kdt1wyb

https://www.rmf24.pl/goraca-linia/wasze-fakty/news-raciborz-policjant-zastrzelony-podczas-interwencji,nId,5210302

https://tvn24.pl/katowice/raciborz-policjant-zastrzelony-w-czasie-kontroli-drogowej-5084695

Autor: 
Karolina Szwejgiert
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama