Zdjęcia Brigitte i Emmanuela Macron, razem i uroczyście przed grobem Napoleona

Reklama

pt., 05/07/2021 - 23:10 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Hellodavey1902 / wikimedia commons

Para, której obecność w miejscach publicznych jest rzadsza w czasach Covida, złożyła oficjalną wizytę w Les Invalides. W środę 5 maja Emmanuel i Brigitte Macron stanęli również przed grobem Napoleona z okazji drugiego stulecia jego śmierci.

Brigitte Macron w ramionach małżonka na ganku kaplicy Saint-Jérôme w Les Invalides. Prezydent Republiki wraz z żoną upamiętnili drugie stulecie śmierci Napoleona, które przypadało na środę, 5 maja. Para, której obecność w miejscach publicznych jest ostatnimi czasy rzadsza z powodu pandemii, stanęła przed grobem cesarza. Brigitte Macron, ubrana w niebieski tweedowy żakiet w kratę, stała u boku swojego męża, gdy ten składał wieniec kwiatów u stóp grobowca.

Spotkanie z dziedzicem, Janem Krzysztofem Bonaparte

Para prezydencka wzięła ponadto udział w ceremonii w Katedrze św. Ludwika w Les Invalides, u boku Jana Krzysztofa Bonapartego (prapraprabratanka Napoleona Bonapartego) oraz jego żony, hrabiny Olympii von und zu Arco-Zinneberg (prawnuczki ostatniego cesarza Austrii). Z tej uroczystości Emmanuel i Brigitte Macron wyszli, trzymając się za ręce.

„Napoleon Bonaparte jest częścią nas”, oznajmił Emmanuel Macron w przemowie wygłoszonej w Instytucie Francuskim. „Wszystkie jego czyny bierzemy na siebie”, kontynuował, wspominając również „błędy” cesarza, takie jak powrót do niewolnictwa. Emmanuel Macron jest pierwszym prezydentem, który wypowiedział się na temat Napoleona od czasu obchodów przez Georgesa Pompidou jego dwusetnych urodzin w 1969 roku w Ajaccio.

 

Oryginalny tytuł: „Les photos de Brigitte et Emmanuel Macron, unis et solennels devant le tombeau de Napoléon

Autor: 
Chloé Friedmann / tłum. Aleksandra Kaszubowska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama