Bali: jeśli nie nosisz maseczki, ryzykujesz robieniem pompek!

Reklama

śr., 04/21/2021 - 20:01 -- MagdalenaL

Ani maseczki, ani pieniędzy? To będzie 50 pompek! Pomimo zamknięcia Bali dla międzynarodowych turystów, wyspa mierzy się z nieobywatelską postawą emigrantów i ludzi z innych części Indonezji (turyści, którzy mogą tam polecieć), którzy nie wydają się traktować poważnie obostrzeń wprowadzonych w ramach walki z pandemią.

Od początku kryzysu „noszenie maseczki w miejscach publicznych jest obowiązkowe, ale 90% osób, które ignorują tę regułę to turyści” - powiedział francuskiej agencji AFP Gusti Agung Ketut Suryanegara, policjant odpowiedzialny za utrzymanie porządku.  Podsumowując, część populacji chodzi bez maseczek jak gdyby nigdy nic i sprawia kłopoty patrolom policji. Teraz można zrozumieć panującą tam atmosferę, prawda?

Akcja, reakcja

Balijska policja nie owija w bawełnę. Oprócz pouczeń słownych władze poszły o krok dalej, wprowadziły opcję „sport”, aby dać do zrozumienia i być może obudzić sumienia turystów zbyt „cool”, którym wydaje się, że wszystko im wolno i są zaskoczeni, gdy tylko zostaną zatrzymani na poboczu lub w mieście.

Według agenta Suryanegary: „Po pierwsze, mówią, że nie są świadomi tego przepisu. Potem mówią, że zapomnieli albo, że ich maseczka była mokra lub zniszczona”. Ok, wszyscy znamy ten typ ludzi.

Plan został sporządzony w następujący sposób: ktoś, kto nie nosi maseczki i nie może zapłacić 7 dolarów grzywny, będzie musiał zrobić 50 pompek! A dokładniej:

Jeśli osoba nie nosi maseczki: płaci 7 dolarów

Jeśli nie może zapłacić: robi 50 pompek

Jeśli źle nosi maseczkę (poniżej nosa): wykonuje 15 pompek

Furorę zrobiło kilka nagrań wideo turystów robiących pompki. Miejmy nadzieję, że przypadki tych kilku osób uświadomią jak największej liczbie ludzi, że tylko dlatego, że żyjemy w „raju”, nie oznacza, musimy zmuszać innych do życia w piekle.

Autor: 
Chloe Villemant, Tłumaczenie: Paweł Ołoś
Źródło: 

voyagerloin.com/post/sur-l-ile-de-bali-si-vous-ne-portez-pas-de-masque-vous-risquez-de-devoir-faire-des-pompes

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama