Powstaje „Serce Łodzi” – miejsce pomocy osobom bezdomnym, lokatorom i pracownikom

Reklama

śr., 04/21/2021 - 14:14 -- MagdalenaL

Nowo powstające stowarzyszenie „Łódź dla ludzi” uruchomiło zrzutkę na stworzenie lokalu, który ma być miejscem pomocy potrzebującym. Lokal będzie nosić nazwę „Serce Łodzi”.

„Łódź dla ludzi” to stowarzyszenie w trakcie rejestracji, które będzie udzielać pomocy wykluczonym – osobom borykającym się z problemami lokatorskimi i bezdomnym lub zagrożonym bezdomnością. Stowarzyszenie planuje otworzyć lokal o nazwie „Serce Łodzi”.

Będzie tam można przechowywać dary dla potrzebujących, uzyskać poradę prawną i spotykać się ze specjalistami w zakresie bezdomności. Stowarzyszenie planuje prowadzić dyżury, rozdawać jedzenie i ubrania dla osób w kryzysie bezdomności oraz aktywizować osoby bezdomne. Zapowiada także organizowanie debat, które mają zmienić myślenie urzędników w sprawach społecznych. Chce stworzyć system, który poprawi sytuację osób zagrożonych wykluczeniem w dłuższej perspektywie.

Stowarzyszenie zakładają dwie osoby: Wiola Krysiak, związana niegdyś z partią Razem i Damian Duszczenko, współpracujący w przeszłości z Kancelarią Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza. Projekt „Serce Łodzi” można wesprzeć na stronie zrzutka.pl/9b7y5v.

Autor: 
Maria Zaborowska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama