Turyści wykorzystują możliwość spędzenia nocy w łazienkach przez wysokie ceny noclegów na Tai

Reklama

pon., 04/19/2021 - 20:20 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: Zhang Hongquan: Turyści wykorzystują możliwość spędzenia nocy w łazienkach przez wysokie ceny noclegów na górze Tai

Wiadomości Feidian podają, że 3 kwietnia bieżącego roku w miejscowości Tai’an w prowincji Shandong, pierwszego dnia krajowego święta Qingming, noclegi w hotelach w okolicy Południowej Niebiańskiej Bramy szczytu góry Tai wynosiły 1200 juanów za noc.

Spowodowało to, że wielu turystów spędziło noc w toalecie. W związku zaistniałą sytuacją pojawiły się głosy, że wyprawy górskie wymagają wcześniejszego zaplanowania, a znając obecną sytuację lepiej wcześniej zarezerwować miejsce w hotelu.  Park krajobrazowy na wieść o tym, że turyści tłumnie spędzili noc w toalecie odpowiedział, że w ofercie górskiego hotelu faktycznie znajdują się pokoje, w których pobyt kosztuje powyżej 1000 juanów ale także takie za ponad 200 juanów. Podane ceny są zarówno ustalane a następnie kontrolowane przez Wydział Państwowej Administracji do spraw Handlu i Przemysłu (Wiadomości Shangxin 4 kwietnia 2021 roku).

Informacja o turystach spędzających noc w toalecie stała się jednym z najczęściej wyszukiwanych wyników na baidu, co tylko potwierdza, że w święto Qingming ruch turystyczny w górach Taishan znowu osiągnął szczyt. Tak naprawdę znalezienie toalety mroźną nocą na szczycie góry już i tak jest szczęściem. Niezliczona ilość ludzi spędza tam noc, a każdy z nich marzy o ciepłym łóżku. Niestety pieniądze nie wystarczą aby je uzyskać, bo problem niestarczającej ilości miejsc do spania wynika z prawa popytu i podaży na rynku.

4 kwietnia osoby chcące zarezerwować miejsca do spania na górze Tai skontaktowały się z oficjalnym profilem parku krajobrazowego, od którego otrzymały taką odwiedź: ,,Goście przyjeżdżający na wspinaczkę górską proszeni są o nie kontaktowanie się z nami w sprawie pokoi hotelowych, nie wynika to z naszej złej woli ale niemożliwości dokonania rezerwacji. Jeśli ktoś poczuł się urażony, niestety nie ma innego wyjścia z obecnej sytuacji”. A także radę: ,,Wycieczka jako forma nagrody za oszczędzanie? A może spędzenie nocy w górach? Od kogo się tego nauczyć? Nie ma to jak wejść pod osłoną nocy na szczyt, a rankiem zejść”. Wiem, że dużo turystów naprawdę zdobyło szczyt, gdyby wcześniej oszacowano ilość zwiedzających, można by skoordynować działania ponieważ wiadomo, że wielu turystów z dużym wyprzedzeniem zarezerwuje sobie miejsca noclegowe.

Wiadomo, że góra Tai jest jedną z pięciu Świętych Gór, dlatego nawet jeśli poza sezonem turystycznym odwiedza ją wielu przyjezdnych, te parę malutkich hoteli nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom turystów, a ilość miejsc w nich nie odpowiada realnym potrzebom. Warto jednak wspomnieć, że jest to dziedzictwo kulturowe nie tylko samego Tai’an ale także całego kraju, które wymaga ochrony a także budowy nowych miejsc noclegowych.

Jednak z perspektywy czasu warto dodać, że góra Tai jest miejscem, które przyciąga wiele osób. Już od starożytności poświęcano jej teksty, pojawia się na lekcjach na wszystkich etapach edukacji a także na banknocie RMB, pięć Świętych Gór ma ogromne znaczenie co sprawia, że są przedmiotem zainteresowania wielu turystów a także popularną atrakcją turystyczną. Jeśli masz odpowiednie warunki finansowe, najlepiej z wyprzedzeniem zarezerwuj miejsce noclegowe aby w trakcie wyjazdu móc w spokoju zdobyć szczyt, obejrzeć wschód słońca a także podziwiać piękno góry Tai.

Przez lata jeśli święta i wakacje pozwalały, zwiedziłem wiele miejsc i rozkoszowałem się pięknem gór i rzek kraju moich przodków. Za każdym razem gdy chciałem znaleźć relatywnie odludne miejsce, zawsze miałem poczucie, że jest tam tłum przepychających się ludzi, spałem i jadłem w dość nerwowej atmosferze co wpływało na moje samopoczucie. Mając okazję zaprzyjaźnić się razem z podróżującymi studentami czy uczniami liceów wiem, że ekonomiczne podróżowanie nie jest proste, a wysokie ceny noclegów w hotelach na górze Tai, które sprawiły, że ludzie nocowali w toalecie to tylko jeden z przykładów.

Autor: 
Tłumaczenie: Marta Tomczak
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama