Izrael znosi obowiązek noszenia masek na wolnym powietrzu

Reklama

ndz., 04/18/2021 - 23:11 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Berthold Werner/Wikimedia Commons

W niedzielę władze Izraela znoszą obowiązek noszenia masek na świeżym powietrzu oraz otwierają szkoły. Jest to krok przybliżający kraj do względnej normalności w związku z masową kampanią dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19.

54 procent z 9,3 miliona obywateli Izraela otrzymało obie dawki szczepionki Pfizer/BioNTech, dzięki czemu w kraju odnotowano znaczny spadek ilości zakażeń.

Wprowadzony rok temu obowiązek noszenia masek na świeżym powietrzu zostanie zniesiony od niedzieli, ale Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że maski są nadal obowiązkowe w zamkniętych przestrzeniach publicznych i wzywa obywateli do ciągłego noszenia masek przy sobie.

Izraelskie przedszkola, szkoły podstawowe i szkoły średnie działały już wcześniej. Teraz do budynków szkolnych wracają gimnazjaliści, którzy do tej pory tylko sporadycznie uczęszczali fizycznie do szkoły. Uczniowie wracają do planów zajęć sprzed wybuchu pandemii. Ministerstwo Edukacji powiedziało, że szkoły powinny przypominać o zachowywaniu higieny osobistej, wietrzeniu klas i, jeśli to możliwe, utrzymywaniu dystansu społecznego podczas zajęć i przerw.

Władze Izraela zaliczyły Palestyńczyków zamieszkujących wschodnią część Jerozolimy do swojej populacji i również tam rozpoczęły proces dystrybucji szczepionek. 5,2 miliona Palestyńczyków, zamieszkujących okupowany Zachodni Brzeg oraz Strefę Gazy, kontrolowaną przez Muzułmański Ruch Oporu “Hamas”, otrzymuje ograniczone dostawy szczepionek przekazane przez Izrael, Rosję, Zjednoczone Emiraty Arabskie, COVAX (międzynarodowy program dystrybucji szczepionek koordynowany przez WHO) oraz Chiny.

Autor: 
tłum. Zuzanna Witt
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama