Ponad pół miliona Brytyjczyków zaszczepionych w mniej niż 24 godziny

Reklama

ndz., 04/18/2021 - 22:44 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Pixabay

Tempo szczepień w Wielkiej Brytanii nie zwalnia. W ciągu ostatniej doby zaszczepiono ponad 600 tysięcy osób.

Według oficjalnych danych opublikowanych w sobotę, 18 kwietnia, ponad 600 tysięcy Brytyjczyków otrzymało swoją dawkę szczepionki w ciągu 24 godzin. Wśród zaszczepionych znajdowali się zarówno pacjenci, którzy otrzymali swoje pierwsze dawki preparatu, jak i ci, dla których przyjęta dawka była już drugą.

Najnowsze opublikowane dane pokazują, że wśród ponad pół miliona zaszczepionych w piątek, w Wielkiej Brytanii podano dokładnie 119 306 pierwszych dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi. Z kolei 485 421 osób zostało zaszczepionych drugą dawką preparatów chroniących przed COVID-19.

Według opublikowanych danych, podczas tej samej doby, wykryto w Wielkiej Brytanii ponad 2 206 tysięcy nowych przypadków zakażenia. Kolejne 35 osób zmarło z powodu infekcji COVID-19 w ciągu 28 dni od otrzymania pozytywnego wyniku testu.

W ciągu ostatniego tygodnia, odsetek przypadków śmiertelnych zakażenia COVID-19 zmalał o 29% w porównaniu z poprzednim tygodniem. Spadek odnotowano również w liczbie nowych wykrytych przypadków zakażenia – o 6,5% mniej Brytyjczyków zachorowało w porównaniu z tygodniem poprzednim.

Autor: 
Reuters, tłum. Martyna Kawska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama