Montauban: pielęgniarka z pozytywnym wynikiem testu na Covid zmuszona zostać na służbie

Reklama

czw., 04/15/2021 - 12:37 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Darko Stojanovic / Pixabay

Z jednej strony „nieludzkie i niebezpieczne zarządzanie personelem”, z drugiej zaś „ciągłość i bezpieczeństwo wynikające z opieki”. W Montauban po tym jak klinika Pont du Chaume pozwoliła pełnić służbę pielęgniarce z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19, 9 kwietnia konfederacja związkowa i dyrekcja zgłosiła sprzeciw, relacjonuje „La Dépêche du Midi”.

Członkowie Powszechnej Konfederacji Pracy (CGT) w placówce „zgłosili niehumanitarną i niebezpieczną politykę zarządzania personelem praktykowaną przez dyrekcję obiektu”. Sekretarz generalny CGT w klinice, Fanny Fouquès, doprecyzowała, że pielęgniarka pracująca na oddziale intensywnej terapii kardiologicznej i „wykazującej objawy zakażenia koronawirusem, została rzekomo poproszona przez dyrekcję kliniki o kontynuowanie pracy tego dnia, dlatego, że nie miał jej kto zastąpić”.

Klinika zapewnia, że podjęła wszelkie środki ochrony sanitarnej

„Na tym oddziale ogłoszonym od piątku ogniskiem zakażenia, od początku roku zakażeniu uległa spora część pracowników. Tego dnia, kiedy dyrekcja kliniki zdecydowała się pozwolić kontynuować pracę pracownikom, którzy mieli kontakt z zarażonymi osobami, odkryto wśród nich nowe przypadki zakażenia”, kontynuuje związkowiec.

W dzienniku dyrekcja placówki oznajmia, że znalazła rozwiązanie na zastąpienie chorych pracowników na minimalny okres czasu. „Jak tylko dowiedzieliśmy się, że pielęgniarka z oddziału ITK jest zarażona Covidem, w piątek w okolicach godziny 13, podjęliśmy środki ochrony sanitarnej, zaopatrując cały personel w maski FFP2”. Klinika zapewnia również, że poinformowała Regionalną Agencję Zdrowia, „uprzedziła pacjentów znajdujących się na terenie kliniki i poza nim”, „przeprowadziła ustalanie kontaktów zakaźnych i/lub testy na obecność koronawirusa odpowiednim pracownikom”, jak i również „ustaliła listę kontaktów pacjenta”.

 

Autor: 
tłum. Aleksandra Kaszubowska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama