Zabił jedną osobę i postrzelił drugą przed budynkiem szpitala w Paryżu - ucieka przed policją

Reklama

pon., 04/12/2021 - 20:34 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: Strzelec, który zabił jedną osobę i postrzelił drugą przed budynkiem szpitala w Paryżu ucieka przed policją

Jak podaje źródło CNN, jedna osoba została zabita, druga ranna w wyniku strzelaniny mającej miejsce w poniedziałek przed budynkiem prywatnego szpitala w Paryżu.

Źródło donosi, że napastnik uciekł z miejsca zdarzenia przed szpitalem Henr’ego Dunat’a, w 16 dzielnicy Paryskiej stolicy, używając dwukołowego pojazdu. Motyw zdarzenia wciąż nie jest znany. Prokuratura w Paryżu poinformowała CNN, że wszczęła dochodzenie w sprawie zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa.

Prokuratura poinformowała, że śledztwo prowadzone będzie przez wydział śledczy. Funkcjonariusze odgrodzili teren w pobliżu szpitala, w którym jedna osoba została zabita, a druga ranna.

Urzędnicy z ratusza 16. dzielnicy powiedzieli, że ofiarą która zmarła był mężczyzna, ale nie został on jeszcze zidentyfikowany. Według wpisu na Tweteerze opublikowanego przez władze miasta, drugą ofiarą jest kobieta pracująca jako strażniczka szpitala, której stan jest tragiczny.

Szpital Henr’ego Dunat’a jest szpitalem geriatrycznym prowadzonym przez Francuski Czerwony Krzyż i obecnie służy jako ośrodek szczepień przeciwko COVID-19. 16. dzielnica poinformowała, że centrum wciąż funkcjonuje.

Autor: 
Barbara Wojazer, Ivana Kottasová / Tłumaczenie: Agata Piotrowska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama