Lockdown w Holandii przedłużony przynajmniej do 28 kwietnia

Reklama

pon., 04/12/2021 - 10:42 -- MagdalenaL

W sobotę holenderski rząd zgasił nadzieje tych obywateli, którzy liczyli na poluzowanie obostrzeń związanych z trwającym krajowym lockdownem. W obliczu rosnących statystyk nowych zakażeń, holdenderskie władze poinformowały, że zdecydowały się przedłużyć obowiązujące regulacje, w tym godzinę policyjną, przynajmniej do 28 kwietnia.

Wcześniej władze Holandii rozważały poluzowanie obostrzeń od 21 kwietnia. Miała przestać obowiązywać godzina policyjna, a bary i restauracje posiadające ogródki mogłyby ponownie powitać klientów.

Mimo to, rzecznik holenderskiego rządu poinformował agencję ANP o tym, że gabinet zdecydował się przesunąć decyzje o luzowaniu restrykcji przynajmniej o tydzień, do 28 kwietnia.

- Nadal jest za wcześnie – skomentował te działania rzecznik, odmawiając udzielenia szczegółów stojących za najnowszymi decyzjami rządzących. – Premier Mark Rutte być może wytłumaczy to postanowienie rządu podczas wtorkowej konferencji prasowej dotyczącej COVID-19.

W niedzielę holenderskie władze poinformowały o 8 218 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem odnotowanych w ciągu minionej doby. To najwyższy wynik w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Na oddziałach intensywnej terapii znajduje się obecnie 788 Holendrów.

Szpitale oraz naukowcy ostrzegają przed pochopnym luzowaniem obostrzeń, alarmując, że trzecia fala zakażeń nie osiągnęła jeszcze wartości szczytowych.

Autor: 
Andrew Woodcock / Tłumaczenie: Martyna Kawska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama