Najbogatsi na świecie według Forbesa. Bezos i Musk na czele rekordowej listy

Reklama

śr., 04/07/2021 - 14:22 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Pixabay

Magazyn Forbes opublikował swoją doroczną listę najbogatszych ludzi na Ziemi. W tegorocznym rankingu znalazła się rekordowa liczba 2 755 miliarderów. Po raz czwarty z rzędu, na pierwszym miejscu zestawienia bogaczy znalazł się założyciel Amazona, Jeff Bezos.

 

Pomimo roku walki z koronawirusem, który bardzo negatywnie wpłynął zarówno na gospodarki, jak i na ludzi na całym świecie, lista ultrazamożnych wydłużyła się. Jak poda Forbes, łaczny majątek miliarderów z tegorocznej listy wycenia się na łączną kwotę 13,1 biliona dolarów. Dla porównania, rok temu wartość ta wynosiła 8 bilionów dolarów.

- Bardzo, bardzo bogaci stają się jeszcze bardziej bogaci – skomentował Randall Lane, dyrektor ds. treści w Forbsie, w wywiadzie dla Reuters Video News.

Elon Musk, prezes Tesli, zajął 2. miejsce w porównaniu z 31. lokatą w zeszłorocznym rankingu. W czołowej piątce rankingu znaleźli się również Bernard Arnault, dyrektor ds. dóbr luksusowych w LVMH, Bill Gates, założyciel Microsofta, oraz Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka.

Warren Buffet, inwestor oraz baron biznesowy, po raz pierwszy w ciągu ostatnich dwóch dekad nie zmieścił się w pierwszej dwudziestce rankingu, po tym, jak tegoroczne zestawienie miliarderów zdominowały nazwiska związane z technologią.

Na liście najbogatszych ludzi na świecie w 2021 roku znalazły się też 493 nowe nazwiska, takie jak Whitney Wolfe Herd, prezes aplikacji do randkowania Bumble, która swoją premierę miała w zeszłym roku.

Autor: 
Sheila Dang, tłum. Martyna Kawska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama