Covid: Kalifornia otworzy atrakcje na świeżym powietrzu w kwietniu

Reklama

sob., 03/06/2021 - 11:17 -- MagdalenaL

W ramach złagodzenia niektórych obostrzeń Covid, w amerykańskim stanie Kalifornia otwarte zostaną w przyszłym miesiącu parki rozrywki, Disneyland oraz stadiony.  

Służby zdrowia poinformowały w piątek, że obiekty sportowe i rozrywkowe, które znajdują się na świeżym powietrzu zostaną ponownie otwarte od 1 kwietnia, jednak z ograniczoną liczbą osób.

Nowe przepisy przewidują ograniczenie osób do okolicznych mieszkańców i zakazu spożywania jakiegokolwiek jedzenia w pomieszczeniach.

Od połowy stycznia w Kalifornii liczba zakażeń wirusem stale spada.

Do chwili obecnej odnotowano ponad 53 000 zgonów w wyniku koronawirusa.

Stany Zjednoczone są drugim najbardziej dotkniętym klęską krajem, zaraz po Brazylii. Zginęło tam prawie dwa razy więcej osób - aż 522 610.

Mark Ghaly, obejmujący stanowisko sekretarza zdrowia w Kalifornii, oświadczył w piątek, że jest to odpowiedni czas, aby ponownie otworzyć atrakcje na świeżym powietrzu.

Powiedział również, że stopniowo można rozpocząć w Kalifornii przywracanie aktywności, głównie tych na zewnątrz gdzie możliwe jest konsekwentne maskowanie się.

Prezydent Disneylandu, Ken Potrock, przyjął wiadomość niezwykle pozytywnie. Przyznał, że park rozrywki nie może doczekać się ponownego przyjęcia gości “z odpowiedzialnymi protokołami bezpieczeństwa Disneya, przyjętymi już na całym świecie”.

Innymi miejscami, które mogą cieszyć się ponownym otwarciem, są Magic Mountain i Universal Studios.

Obiekty sportowe takie jak boiska i stadiony również będą mogły przyjmować określoną liczbę osób.

Urzędnicy ds. zdrowia przyznali, że wydajność tych miejsc będzie ograniczona do 15-35%, w zależności od ograniczeń w każdym hrabstwie.

Tłum. Alicja Jurałowicz

Autor: 
BBC
Źródło: 

bbc.com

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama