99-letni książę Filip wymaga dalszych badań. Mąż królowej Elżbiety przeniesiony do innego szpitala

Reklama

pon., 03/01/2021 - 22:02 -- MagdalenaL

Książę Edynburga Filip został przyjęty do prywatnego londyńskiego szpitala im. króla Edwarda VIII dwa tygodnie temu w celu wyleczenia nieokreślonej infekcji niepowiązanej z COVID-19.

W poniedziałek, Pałac Buckingham poinformował o przeniesieniu księcia do szpitala świętego Bartłomieja, który według wydanego przez Pałac oświadczenia, słynie z wyśmienitej opieki kardiologicznej.

- Książę Filip dobrze znosi leczenie, jednak pozostanie w szpitalu przynajmniej do końca tygodnia – możemy przeczytać w oświadczeniu Pałacu.

Fotografowie oraz ekipy telewizyjne pracujące pod szpitalem króla Edwarda VIII już wcześniej dostrzegli, że jeden z pacjentów został przetransportowany do karetki. Podczas tego wydarzenia, pacjent był osłaniany od mediów parasolkami oraz chroniony przez policję, choć wtedy nie wydano żadnej informacji potwierdzającej tożsamość transportowanego pacjenta.

Książę Filip został przyjęty do szpitala 16 lutego, gdy nie czuł się najlepiej. Od tego momentu został odwiedzony jedynie dwukrotnie – przez swojego syna i spadkobiercę, księcia Karola.

Pomimo nieobecności małżonka, królowa Elżbieta II nadal zamieszkuje zamek Windsor w Londynie. To właśnie tam para królewska wspólnie przebywała w trakcie lockdownu. Od dłuższego czasu, królowa wypełnia swoje obowiązki przy wykorzystaniu technologii, w tym video. Zarówno ona, jak i jej małżonek, otrzymali już obie dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Urodzony w Grecji książę Filip, który w czerwcu będzie obchodził swoje 100. urodziny, w ciągu ostatniej dekady potrzebował opieki szpitalnej wiele razy ze względu na nawracającą infekcję pęcherza moczowego. Podczas świąt bożonarodzeniowych w 2011 roku, książę przeszedł operację oczyszczenia zablokowanej tętnicy w sercu po tym, jak przyjęto go do szpitala ze względu na bóle w klatce piersiowej.

O roli, jaką książę Filip pełni w rodzinie królewskiej, zrobiło się głośno od premiery serialu „The Crown”, dostępnego na platformie streamingowej Netflix. W swojej produkcji, twórcy ukazują obraz królewskiego małżeństwa, wczesnego przejęcia tronu przez młodą Elżbietę, oraz życia rodzinnego najsłynniejszego rodu Wielkiej Brytanii.

Książę Filip, który niezmiennie trwa przy rządzącej już 69 lat małżonce, wycofał się z życia publicznego w 2017 roku.

Autor: 
Michael Holden tłumaczka Martyna Kawska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama