BĘDZIE CZWARTA FALA PANDEMII, BO TO INTERES ŻYCIA DLA RZĄDZĄCYCH

Reklama

pt., 02/26/2021 - 06:33 -- zzz

Trzecia fala koronawirusa jeszcze na dobre nie wezbrała, ale specjaliści już przewidują czwartą. Dlaczego?

Nie trzeba być specem, żeby zrozumieć, że pacjent wyleczony to pacjent stracony, czyli kasa stracona. Rząd działa wspólnie i w porozumieniu z lobbystami producentów maseczek, rękawiczek, respiratorów, a przede wszystkim szczepionek. Dopóki dla zainteresowanych biznes dobrze się kręci, tak długo będziemy mieli pandemię. Czyli dobrze poukładani kosztem społeczeństwa będą zarabiać gigantyczne pieniądze.

Na antenie Radia Zet dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z koronawirusem, został zapytany o ewentualną czwartą falę. - Oczywiście. Dlaczego nie. Trzeba szykować się na to, że we wrześniu może wystąpić czwarta fala - ocenił.

Według dr Grzesiowskiego do września nie uda się pozbyć np. bardziej zaraźliwego wariantu brytyjskiego, nawet mając na uwadze szczepienia. - Proporcja zaszczepionych do niezaszczepionych to 7 proc. do 93 proc. - analizował. Podkreślił też, że w jego ocenie "wirus zostanie z nami na długie lata".

Dziennikarka Radia Zet poprosiła o ocenę działań rządu. Dr Grzesiowski nazwał je "próbami i testami, a nie gotową koncepcją zarządzania kryzysowego, opartą o wskaźniki". - Tu jest problem - zderzenie naszych podstaw naukowych, merytorycznych z polityką i propagandą. Chyba wciąż końcową decyzję podejmują ludzie z PR, a nie z zarządzania kryzysowego - podsumował.

Koronawirus w Polsce wg rządu

Od początku pandemii w Polsce zakażenie SARS-Cov-2 stwierdzono łącznie u 1 661 109 osób, w tym 42 808 zmarło, a 1 391 981 wyzdrowiało.

Dane faktyczne

bez radosnej twórczości służby zdrowia, która za każdy wykryty nowy przypadek Covid-19, otrzymuje dofinansowanie:

Dane z Ministerstwa Zdrowia ujawniają, że na Covid-19 w 2020 roku zmarło 5349 osób, a z powodu zaniechania leczenia innych chorób zmarło zmarło kilkadziesiąt tysięcy.

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama