Protesty w całym kraju po publikacji Trybunału Konstytucyjnego

Reklama

śr., 01/27/2021 - 18:54 -- zzz

Po przedstawieniu pisemnego uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w środę wieczorem protestujący zgromadzili się przed siedzibą TK na ulicy Szucha w Warszawie. Uczestników przybywa z minuty na minutę. Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział, że protesty odbędą się też w innych polskich miastach, m.in. w Krakowie czy Poznaniu. - Noc będzie ciężka - mówiły działaczki podczas popołudniowej konferencji prasowej.

 

W Krakowie protest rozpocznie się o godz. 20 pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul Retoryka 7. W Łodzi manifestacja także szykuje się pod siedzibą PiS przy ul. Piotrkowskiej 141.

Protesty odbędą się również m.in. we Wrocławiu (od godz. 19 pod Pręgierzem na rynku), w Poznaniu (godz. 18 na placu Wolności) i w Katowicach (od godz. 19 pod Katedrą Chrystusa Króla).

Według Marty Lempart, liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, na godz. 18.40 protesty trwają już w 40 miastach. 

- Dzisiaj noc może być ciężka. Wiemy, co robi policja - powiedziała na konferencji prasowej Klementyna Suchanow, jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. - Zgotujemy wam piekło, nie podarujemy wam tego - dodała. 

Dziennikarz Kamil Siałkowski z "Gazety Wyborczej" sugeruje, że o publikacji uzasadnienia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji policja wiedziała dwie godziny wcześniej i przystąpiła do przygotowywania się do protestów.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

interia.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama