Indianapolis: Nastolatek aresztowany w obliczu masowego morderstwa

Reklama

śr., 01/27/2021 - 10:35 -- MagdalenaL

Ofiary: Kezzie Childs i jej 13-letnia córka Rita.

Tytuł oryginalny: Indianapolis: Nastolatek aresztowany w obliczu masowego morderstwa. Nie żyje 5 osób i nienarodzone dziecko

Według lokalnych źródeł, aresztowano 17-latka w związku z niedzielnym masowym morderstwem w Indianapolis. Zabił pięcioro ludzi oraz nienarodzone dziecko.

Policja oświadczyła, że nieletni jest zamieszany w zbrodnię, w której zginęli: Kezzie Childs, 42, Raymond Childs Jr., 42, ich 18-letni syn Elijah i 13-letnia córka Rita, 19-letnia Kiara Hawkins oraz nienarodzone dziecko, "Baby Boy Hawkins".

Nastolatek – podobno członek tej rodziny – jest oskarżony o umyślne spowodowanie śmierci oraz o próbę morderstwa.

Ofiary znaleziono podziurawione strzałami z pistoletu, w niedzielę w domu znajdującym się w południowo-wschodniej części miasta.

Policja poinformowała, że szósta ofiara - nastoletni chłopiec - jest w stanie krytycznym, ale najprawdopodobniej przeżyje mimo ran postrzałowych.

"Wczoraj obiecaliśmy, że za ten ohydny czyn sprawiedliwości stanie się zadość. Dziś dotrzymujemy obietnicy," napisał na Twitterze szef Policji Metropolitalnej Indianapolis, Randal Taylor.


Samochody na miejscu masowego morderstwa, do którego doszło 24 stycznia.

"Mimo, iż usunięcie domniemanego sprawcy masowego morderstwa z naszego sąsiedztwa nie przywróci bezsensownie utraconych żyć, miejmy nadzieję, że przybliży nas to do uzdrowienia naszej społeczności," kontynuuje Taylor.

Imię podejrzanego nie zostało upublicznione ze względu na jego wiek. Funkcjonariusze poinformowali, że w ataku najwyraźniej działał sam. Motyw nie został ujawniony.

Taylor powiedział, że była to "największa masowa strzelanina" w Indianapolis od ponad dekady.

Sąsiedzi są zasmuceni zdarzeniem i szukają odpowiedzi.

"Żeby zabić tak całą rodzinę... Nie rozumiem tego," powiedziała Vicki Pinkston w rozmowie z WTHR.

Pinkston, która żyje w domu naprzeciwko miejsca zbrodni, powiedziała, że ostatnio podrzuciła ciężarnej ofierze kilka akcesoriów dla dziecka.

"Dopiero co dałam im kilka rzeczy po moim prawnuku, z których już wyrósł. Dziecko miało się urodzić w następnym miesiącu," miała powiedzieć stacji.

Dodała, że rodzina była "przemiła."


Departament Policji Metropolitalnej Indianapolis na miejscu zbrodni, w której od strzałów zginęło 5 ludzi, w tym ciężarna kobieta, 24 stycznia, 2021.

"O Boże, zawsze mówili "Dzień dobry, pani Vicki," powiedziała FOX59.

Masowe morderstwo miało miejsce w czasie, w którym Indianapolis chwieje się po najbardziej brutalnym roku w swojej historii.

Według “Indianapolis Star” w tym największym mieście Indiany w roku 2020 odnotowano 245 zabójstw.

Autor: 
Jesse O’Neill, Tłum. Julia Karoń
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama