Koronawirus: Carlos Slim - najbogatszy człowiek Ameryki Łacińskiej ma pozytywny wynik

Reklama

wt., 01/26/2021 - 15:30 -- MagdalenaL

Najbogatszy człowiek Ameryki Łacińskiej, Carlos Slim, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19.

Syn 80-letniego meksykańskiego miliardera telekomunikacyjnego podaje na Twitterze, że jego ojciec miał jedynie “lekkie objawy” i radził sobie “bardzo dobrze”.

Ma to miejsce dzień po tym, jak zachorował 67-letni prezydent Meksyku Andrés Manuel López Obrador.

Meksyk jest jednym z najbardziej dotkniętych krajów w czasie pandemii. Od jej początku wystąpiło ponad 1,7 miliona potwierdzonych przypadków zakażeń wirusem oraz 150 000 zgonów.

“Robił on postępy podczas leczenia Covid-19 po ponad tygodniu od zauważenia objawów.”, napisał w poniedziałek na Twitterze syn Slima - Carlos Slim Domit.

Był on również widziany w Narodowym Instytucie Żywienia w Meksyku, gdzie przeprowadzona miała zostać analiza kliniczna.

Magazyn Forbes w 2020 roku podał, że rodzina kontrolująca największego dostawcę usług telekomunikacyjnych w Meksyku - firmę America Movil ma około 52 miliardów dolarów.

Sytuacja w Meksyku nadal jest ciężka a kraj przeżywa swój najcięższy okres od początku pandemii. Korespondent BBC z Meksyku Will Grant poinformował, że szpitale są przepełnione a wskaźnik zakażeń wykazuje niewielkie spowolnienie.

Prezydent López Obrador ogłosił, że osiągnięto porozumienie z Rosją w związku z dostawą 24 milionów dawek szczepionki Sputnik V w ciągu przyszłych dwóch miesięcy. Jednak dla wielu meksykańskich rodzin przyszłość nadal rysuje się ponuro.

Autor: 
Tłum. Alicja Jurałowicz
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama