Napad z bronią w ręku podczas szkolnej przerwy – aresztowano nastolatka

Reklama

wt., 01/26/2021 - 12:27 -- MagdalenaL

W poniedziałek piętnastoletni chłopiec trafił do aresztu pod zarzutem usiłowania zabójstwa z użyciem noża. Zaatakował ucznia jednej ze szkół w Trelleborgu, podaje szwedzka policja w programie TT-Line Sverige.

– Tak. Został aresztowany w związku z podejrzeniem o popełnienie przestępstwa, mówi Andreas Hermann.

Policja odebrała zgłoszenie za pośrednictwem numeru alarmowego SOS Alarm Sverige AB w trakcie szkolnej przerwy na lunch. Wybuchła wtedy sprzeczka między rówieśnikami, podczas której jednemu z chłopców zadano rany cięte i skaleczenia. Kiedy policja pojawiła się na miejscu, podejrzanego już nie było. Do incydentu doszło w szkolnej kawiarence. Ofiara napadu została objęta opieką medyczną, ponieważ posiadała obrażenia zagrażające życiu.

Policja od razu otrzymała informacje o tym, kto może stać za tym czynem, a następnie przeszukała domy podejrzanych. Niestety nie przyniosło to żadnego rezultatu. Ku zdziwieniu osób zaangażowanych w śledztwo, sam sprawca zgłosił się na komisariat w Trelleborgu, aby przyznać się do winy. Nastolatek został poddany przesłuchaniu. Policja nie zdradza szczegółów mówiących o tym, jaki stosunek miał podejrzany do zdarzenia. Dalej nie wiemy, co zmotywowało chłopca do tego działania.

–  Wczorajszego wieczoru przesłuchanie dobiegło końca. Nie mogę wiele o nim powiedzieć, poza tym, że podejrzanemu nastolatkowi towarzyszył obrońca oraz opiekun społeczny, podaje Andreas Hermann dla TT-Line Sverige.

Autor: 
Amanda Hällsten, Tłum. Marzena Mamuszka
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama