Rzym: Liczba zgonów z powodu zimna wzrasta. Papież Franciszek wygłosił apel

Reklama

pon., 01/25/2021 - 11:27 -- MagdalenaL

Papież Franciszek wygłasza swoją cotygodniową audiencję z Biblioteki Apostolskiej w Watykanie, 11 listopada, 2020.

WATYKAN: Po wzroście liczby zgonów z powodu zimna, w niedzielę 24 stycznia Papież Franciszek nalegał, aby Rzymianie pomagali bezdomnym z włoskiej stolicy.

Podczas południowego błogosławieństwa, Papież Franciszek opowiedział historię Edwina, 46-letniego Nigeryjczyka, który zmarł na skutek hipotermii blisko Placu Świętego Piotra w środę.

"Dołączył teraz do innych, którzy umarli w Rzymie w tych samych dramatycznych okolicznościach. Pomódlmy się za Edwina," powiedział Papież Franciszek.

Wspólnota Sant'Egidio oznajmiła, że Edwin był przynajmniej czwartą osobą, która umarła z zimna w Rzymie w tym roku oraz dziesiątą od listopada.

"Pomyślmy o Edwinie, pomyślmy o tym, co ten 46-letni mężczyzna czuł w zimnie, ignorowany przez ludzi, zaniedbany przez nas wszystkich. Pomódlmy się za niego," dodał Papież.

Sant'Egidio oraz inne organizacje przeszukują ulice Rzymu, aby kierować bezdomnych do schronisk oraz rozdawać im koce i jedzenie.

Poprosili też władze miasta, aby stacje metra pozostawały otwarte w nocy.

Watykan oraz powiązane z nim organizacje charytatywne prowadzą różne obiekty, takie jak noclegownie, łaźnie, jadłodajnie oraz klinikę.

84-letni Papież wygłosił przemówienie na stojąco w Bibliotece Watykańskiej pomimo ponownego zaostrzenia rwy kulszowej powodującej ból w nogach, przez który ominęły go trzy wydarzenia w niedzielę oraz poniedziałek.

Papież Franciszek miał odprawić mszę w niedzielny poranek oraz Nieszpory w poniedziałek. Oba nabożeństwa wymagają, aby główny celebrans stał przez długi czas. Papież przełożył również swoje coroczne przemówienie do członków korpusu dyplomatycznego, które miało się odbyć w poniedziałek.

To drugi raz w tym miesiącu, kiedy omijają go wydarzenia z powodu zaostrzenia rwy kulszowej.

Tłumaczyła Julia Karoń
 

Autor: 
channelnewsasia.com
Źródło: 

channelnewsasia.com

Polub Plportal.pl:

Reklama