Azjatycki handlarz narkotyków Tse Chi Lop aresztowany na lotnisku w Amsterdamie

Reklama

pon., 01/25/2021 - 10:16 -- MagdalenaL

Azjatycki handlarz narkotyków Tse Chi Lop został aresztowany w Holandii pod zarzutem przemytu narkotyków na dużą skalę. Według holenderskiej policji aresztowanie 57-letniego kanadyjskiego obywatela miało miejsce na lotnisku Schiphol w Amsterdamie.

Tożsamość barona narkotykowego została potwierdzona przez australijską policję, która w 2019 roku wydała nakaz aresztowania mężczyzny. Jest podejrzany o prowadzenie globalnego syndykatu przestępczego znanego jako Sam Gor lub The Company. Australijska policja federalna wydała nakaz w związku z „Operacją Volante, która zlikwidowała globalny syndykat przestępczy działający w pięciu krajach”- poinformowała policja.

W wyniku dochodzenia z 2013 r. Aresztowano 27 osób za import i handel heroiną i metamfetaminą do Australii. "Syndykat atakował Australię przez wiele lat, importując i rozprowadzając duże ilości nielegalnych narkotyków za granicą i żyjąc z bogactwa uzyskanego z przestępstw"- głosi policyjne oświadczenie.

Holenderska policja pierwotnie ogłosiła aresztowanie na Twitterze, stwierdzając, że w 2019 roku Interpol zasygnalizował baronowi narkotykowemu, czasami nazywany azjatyckim „El Chapo”. Reuters opublikował dochodzenie w sprawie mało znanego azjatyckiego barona narkotykowego w 2019 roku, którego organizacja przemyca metamfetaminę wartą miliardy dolarów jako swoją główną działalność. Reuters opublikował dochodzenie w sprawie mało znanego azjatyckiego barona narkotykowego w 2019 roku, którego organizacja przemyca metamfetaminę wartą miliardy dolarów jako swoją główną działalność.

Obecnie przebywa w więzieniu, a władze australijskie współpracują z prokuratorem generalnym w celu przygotowania formalnego wniosku o ekstradycję.

Tłumaczyła Oliwia Starzyńska

 

Autor: 
euronews.com
Źródło: 

euronews.com

Polub Plportal.pl:

Reklama