Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed śnieżycą w Sztokholmie i Uppsali

Reklama

ndz., 01/24/2021 - 18:32 -- MagdalenaL

Fot. PATRIK C ÖSTERBERG / IBL

W poniedziałek w Szwecję uderzy burza śnieżna nadciągająca z Litwy. Szwedzki Instytut Meteorologii i Hydrologii wydał właśnie alert pierwszego stopnia ostrzegający przed śnieżycami w Sztokholmie i Uppsali.

– W związku ze śnieżycami istnieje ryzyko poślizgu na drogach, podaje Per Holmberg, meteorolog SMHI.

Jutro w stolicy Szwecji może być ciężko. W poniedziałkową noc uderzy burza śnieżna w obszar Uppsali oraz Sztokholmu. Na stronie SMHI wydane zostało  ostrzeżenie pierwszego stopnia, dotyczące poniedziałku. Biorąc pod uwagę północne wiatry, istnieje ryzyko, że duże ilości śniegu spadną na wybrzeżach Upplandii. W wielu dzielnicach spodziewa się od 5 do 15 centymetrów śniegu. Może to spowodować utrudnienia w ruchu drogowym, mówi Per Holmberg.

– Ostrzegamy, ponieważ te śnieżyce mogą w jakimś stopniu utrudnić poniedziałkowe funkcjonowanie naszych obywateli, mówi.

– Na ulicach może być trochę ślisko szczególnie w południe.

Burza znad Bałtyku

Burza śnieżna nadciągająca z Litwy uderzy w szwedzkie wybrzeże w poniedziałkowy poranek – najprawdopodobniej opanuje też cały Svealand wczesnym popołudniem. Dalej opady śniegu mają przesuwać się w północnym kierunku, w stronę Wybrzeża Norrland.

– Wieczorem burza skieruje się na północ, uderzając w północne wybrzeża.

Tłumaczyła Marzena Mamuszka

Autor: 
Hannes Lännerholm
Źródło: 

expressen.se

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama