Zmarła postrzelona kobieta – 24-latek podejrzewany o morderstwo w gminie Gustavsberg

Reklama

pt., 01/22/2021 - 11:54 -- MagdalenaL

Zmarła 21-letnia kobieta postrzelona w domu w gminie Gustavsberg w Sztokholmie. 24-letni mężczyzna był już wcześniej podejrzewany o zbrodnię, która obecnie klasyfikuje się jako morderstwo.

W sobotni wieczór znaleziono 21-letnią kobietę, która została postrzelona w głowę. Posiadała zagrażające życiu obrażenia. Z mieszkania w gminie Gustavsberg została przetransportowana do szpitala helikopterem pogotowia ratunkowego. W zeszły poniedziałek była wciąż pod opieką szpitala. Została tam poddana działaniu środków znieczulających, ze względu na zagrażające życiu rany. Sztokholmska policja podaje, że nie udało się uratować życia kobiety - zmarła w zeszłą środę. Jej krewni zostali już powiadomieni. W związku ze śmiercią kobiety został zatrzymany dwudziestoczteroletni mężczyzna podejrzewany o próbę morderstwa. Trafił już do aresztu, a dochodzenie w tej sprawie trwa.

– Sprawa jest w fazie początkowej, w związku z czym wymaga wdrożenia licznych kroków śledczych, mówi Anna Westberg.

– Badania techniczne są w toku, a podejrzany zostanie poddany przesłuchaniu.

Niektóre części przebiegu wydarzeń mogły zostać zarejestrowane na filmie. Istnieją informacje wskazujące na to, że ofiara była filmowana podczas strzelaniny, jak podają różne źródła przekazane redakcji Aftonbladet. W mieszkaniu znaleziono również sporą ilość narkotyków – ponad 10 kilogramów. Wartość odnalezionych środków przekracza milion szwedzkich koron. W obecnej chwili wiemy, że nie należały one do zamordowanej kobiety, a były własnością dwudziestoczterolatka, podaje Aftonbladet.

Mężczyzna był już wcześniej wielokrotnie skazywany za przestępstwa na tle narkotykowym. Teraz jest też podejrzany o morderstwo oraz napad z bronią.

Autor: 
Tłumaczenie: Marzena Mamuszka
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama