Zatrzymany sprawca tragedii, podczas której zmarło dziecko w Mezdrze

Reklama

śr., 01/20/2021 - 17:17 -- MagdalenaL

Zdjęcie: БГНЕС

Zatrzymany został sprawca tragedii, która wydarzyła się wczoraj, późnym popołudniem w Mezdrze. W wypadku zginęło 8-letnie dziecko. Chłopiec został znaleziony na ulicy, a według świadków był tylko w bieliźnie i bez butów.

 

Są dwie wersje, które rozpatrują organy ścigania. Pierwsza to śmierć spowodowana bronią palną, a druga materiałami pirotechnicznymi.

Aktualnie przeprowadzana jest autopsja i zostanie przeprowadzona niezbędna ekspertyza (medyczna, balistyczna i psychologiczna). Kiedy otrzymamy wyniki, znana będzie przyczyna zgonu. Ostatniej nocy odbyły się oględziny miejsca zdarzenia oraz przesłuchano świadków.

Według wstępnych informacji zmarły chłopiec, który jest wnuczkiem byłego posła BSP i lidera Partii Roma Toma Tomova, bawił się z przyjacielem.

Z dotychczasowego śledztwa wynika, że dziecko zmarło w domu swojego przyjaciela. Podejrzewa się, że rana, którą otrzymał w okolicy szyi, została spowodowana bronią palną - strzelbą, która była posiadana legalnie, lecz przechowywana w niewłaściwy sposób. Dlatego zatrzymany został ojciec drugiego chłopca, w którego domu prawdopodobnie doszło do tragedii.

Wciąż nie wiadomo w jaki sposób chłopiec znalazł się na ulicy, gdzie został znaleziony przez sąsiada i zabrany na pogotowie, a lekarze stwierdzili zgon.

Przeprowadzono oględziny w domu, w którym miało dojść do tragedii. Wersja robocza związana jest z posiadaniem broni palnej przechowywanej w zły sposób, w wyniku czego doszło do śmierci. Przeprowadzonych zostanie więcej przesłuchań. Śledztwo jest w toku.

Autor: 
Петя Славова Tłum. Yasmeen Ibupoto
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama