Według brytyjskich firm Eurostar jest „w niebezpieczeństwie” i potrzebuje pomocy rządu angielskiego

Reklama

pon., 01/18/2021 - 22:17 -- MagdalenaL

Brytyjscy liderzy biznesowi wzywają rząd Wielkiej Brytanii do udzielenia pomocy finansowej Eurostarowi, podkreślając, że połączenie kolejowe z Europą dotknięte COVID jest „w niebezpieczeństwie”.

We wspólnym liście do brytyjskiego ministra finansów RishiegoSunaka i ministra transportu Grant Shapps, liderzy 28 brytyjskich firm wezwali do „szybkich działań w celu zabezpieczenia” przyszłości Eurostar, która według nich może się wyczerpać w nadchodzących miesiącach. Firma kolejowa również ponowiła wezwanie do brytyjskiego finansowania, ostrzegając, że „istnieje realne zagrożenie dla przetrwania Eurostar”.

Popyt na pociąg przekraczający kanał La Manche spadł o 95% od początku kryzysu zdrowotnego, ponieważ blokady i środki kontroli granicznej utrudniały podróżowanie.
Zarówno rządy francuski, jak i brytyjski zaostrzyły w ostatnich tygodniach kontrole graniczne w przypadku podróżnych, którzy muszą wykazać negatywny wynik testu COVID-19 i poddać kwarantannie po przyjeździe. Środki były odpowiedzią na rozprzestrzenianie się nowych wariantów nowego koronawirusa, które okazały się być do 70% bardziej podatne na przenoszenie

Obecnie Eurostar obsługuje tylko jedną usługę dziennie między Paryżem a Londynem.

Tłumaczyła Oliwia Starzyńska

Autor: 
euronews.com
Źródło: 

euronews.com

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama