Greta Thunberg tworzy historię znaczków pocztowych

Reklama

ndz., 01/17/2021 - 10:50 -- MagdalenaL

Szwedzkie znaczki wkrótce staną się dużo bardziej ekologiczne. Została wprowadzona nowa seria znaczków o tematyce ekologicznej, w której występuje aktywistka na rzecz klimatu Greta Thunberg. Ilustracja, zaprojektowana przez artystkę i ilustratorkę HenningaTrollbäcka, przedstawia nastolatkę na skalistym klifie, w swoim charakterystycznym żółtym płaszczu przeciwdeszczowym, obok jerzyków.

„Cieszymy się, że Greta, wśród kilku ważnych ilustracji natury, będzie symbolizowana na naszych znaczkach” - wyjaśnia Kristina.

„Te naturalne miejsca są bardzo ważne i wszyscy musimy dołożyć wszelkich starań, aby je chronić".

Reszta zestawu zawiera różnorodne biologicznie torfowiska, krajobrazy rolnicze i inne przykłady szwedzkiej flory i fauny. Zawiera również odniesienia do nowych celów Szwecji w zakresie jakości środowiska, takich jak ekosystemy, które rząd zobowiązał się chronić.

Thunberg, która niedawno skończyła 18 lat, została wybrana do planu ze względu na jej wysiłki mające na celu „zachowanie wyjątkowego charakteru Szwecji dla przyszłych pokoleń”. Jest jedną z najmłodszych osób, jakie kiedykolwiek pojawiły się na znaczku w Szwecji, co jest zaszczytem, ​​który „oznacza, że ​​ktoś robi coś niezwykłego” - twierdzi Olofsdotter.

Znaczki „powinny odzwierciedlać nasze czasy, w których kwestia ochrony środowiska była istotna i obecna od wielu lat, nie tylko dzięki silnemu głosowi Grety Thunberg”, powiedział Postnord w oświadczeniu.

Niestety te znaczki są obecnie przeznaczone tylko dla poczty krajowej, więc jeżeli będziemy chcieli je zdobyć  musimy odwiedzić Sztokholm.

Tłumaczyła Oliwia Starzyńska

Autor: 
Marthe de Ferrer
Źródło: 

euronews.com

Polub Plportal.pl:

Reklama