92-letnia rewizjonistka skazana ponownie za podżeganie mas

Reklama

pt., 12/04/2020 - 19:24 -- MagdalenaL

Berlin- wielokrotnie skazana rewizjonistka Ursula Haverbeck już kilka tygodni po wyjściu na wolność, została ponownie postawiona przed sądem. Sąd rejonowy Berlin- Tiergarten skazał w piątek 92-latkę na karę pozbawienia wolności na okres 1 roku. Uznana została za winną podżegania mas – wyjaśnił sędzia.

92-latkę z Nadrenii Północnej Westfalii, która nie stawiła się na odczytanie wyroku, obwinia się o ponowne kłamstwo oświęcimskie w opublikowanym za pośrednictwem internetu wywiadzie z marca 2018 roku.

Haverbeck-kłamca oświęcimski

Haverbeck broniła się w trakcie procesu, mówiąc, że zarzuty zostały postawione na podstawie słów wyrwanych z kontekstu albo nawet zafałszowane. 92-latka dopiero przez kilkoma tygodniami została zwolniona z więzienia w Bielefeld. Odsiadywała tam 2,5 roku za podżeganie mas.

Sądy karne wielokrotnie już zajmowały się wypowiedziami tej seniorki. Pierwszy raz Haverbeck została skazana w 2004 roku na karę grzywny. W końcu jednak zapadały wyroki o pozbawieniu wolności bez zawieszenia. Seniorka powtarza uparcie, że obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, nie był obozem zagłady, a pracy. Według szacunków historyków, tylko w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau naziści zamordowali min. 1,1 miliona ludzi.

Czytaj także:

The New York Times od 1915 do 1938 publikował artykuły o przyszłej zagładzie 6 milionów Żydów

 

Autor: 
Tłum. Marta Rzany
Polub Plportal.pl:

Reklama