PIS POD PRETEKSTEM PANDEMII ZAMYKA POLAKOM CMENTARZE

Reklama

pt., 10/30/2020 - 17:31 -- zzz

- Zarówno w sobotę - w dzień poprzedzający Wszystkich Świętych, we Wszystkich Świętych, jak i w Dzień Zaduszny cmentarze będą zamknięte - ogłosił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

 

Cmentarze będą zamknięte w dniach 31 października-2 listopada. Grobów bliskich nie odwiedzimy w sobotę poprzedzającą dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada oraz w Dzień Zaduszny.

 

- Liczyliśmy, że ta liczba zarażeń będzie malała, ale ona z dnia na dzień rośnie. Nie chcemy dopuścić do tego, że ta liczba zakażeń będzie rosła - oświadczył Morawiecki.

- Dla mnie to ogromny smutek i przygnębienie, bo też chciałem odwiedzić grób mojego ojca i mojej siostry. (...) Uznałem, że tradycja jest mniej ważna niż życie - powiedział premier.

Szef rządu zaapelował, by powstrzymać od wyjazdów poza miasta.

- Jak pandemia nie będzie się nasilała, to w drugiej połowie listopada będzie można odwiedzić groby - powiedział premier.

Decyzja o zamknięciu cmentarzy ma być unormowana w rozporządzeniu. 

Mateusz Morawiecki zaapelował też do seniorów, by przez najbliższe dwa tygodnie nie wychodzili z domu. - Apel do seniorów przyjmuje formę alarmu - podkreślił. 

 

Przestrzegaj aktualnych zasad bezpieczeństwa. </p>
<p>Dbajmy o siebie i innych.

 

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

pap/interia

Polub Plportal.pl:

Reklama