Ksiądz wyszedł z bronią do protestujących. Został zatrzymany

Reklama

czw., 10/29/2020 - 13:09 -- MagdalenaL

Ksiądz z Czernikowa pod Toruniem został zatrzymany po środowym proteście ws. orzeczenia TK o aborcji. Duchownemu nie odpowiadał przemarsz w pobliżu parafii. Miał przy sobie broń, którą groził funkcjonariuszom policji. W czwartek najprawdopodobniej usłyszy zarzuty.

  • W środę wieczorem w Czernikowie pod Toruniem odbyła się pierwsza manifestacja przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji
  • Według relacji uczestników w pewnym momencie proboszcz lokalnej parafii miał wyjść do manifestujących z bronią
  • - Mężczyzna został zatrzymany. Prowadzimy postępowanie w kierunku gróźb karalnych w stosunku do funkcjonariuszy - poinformowała rzeczniczka prasowa kujawsko-pomorskiej policji mł. insp. Monika Chlebicz

Informację o zatrzymaniu 53-letniego duchownego jako pierwszy podał reporter Radia Zet Maciej Bąk.

"Policja zatrzymała 53-letniego duchownego, który wczoraj w Czernikowie pod Toruniem wyszedł z bronią w ręku przed plebanię, w momencie gdy obok niej przechodziła manifestacja. Zabezpieczono 6 sztuk broni. Policja prowadzi postępowanie w kierunku gróźb karalnych."

Jak dodał, z ustaleń policji wynika, że była to broń myśliwska oraz wiatrówka. 53-latek miał grozić zarówno protestującym, jak i policjantom obecnym na miejscu.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w podtoruńskim Czernikowie w parafii św. Bartłomieja. Protest rozpoczął się o godz. 17 przy pomniku 700-lecia. Następnie ruszył przemarsz. Według relacji uczestników w pewnym momencie proboszcz lokalnej parafii miał wyjść do manifestujących z bronią.

- Ksiądz wyszedł do protestujących na chodnik przed plebanią. Nikt nie wznosił żadnych okrzyków antykościelnych, bo wszyscy w Czernikowie wiedzą, jaki jest nasz proboszcz. Dopiero kiedy kolumna protestujących przeszła, ksiądz wyszedł przed furtkę z bronią w ręku. Policjanci obstawiający protest natychmiast zareagowali. Brawo dla nich - opisuje relacje świadków lokalny portal pozatorun.pl.

CZYTAJ DALEJ: https://wiadomosci.onet.pl/kujawsko-pomorskie/strajk-kobiet-torun-ksiadz-wyszedl-z-bronia-do-protestujacych-zostal-zatrzymany/k02yr44

Autor: 
Redakcja
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama