"Wielki władca" - głupi mędrzec i niemądry głupiec

Reklama

śr., 10/28/2020 - 19:32 -- MagdalenaL

Wielcy ludzie nie muszą innym udowadniać, że są wielkimi, bo po prostu każdy to wie i widzi i czuje. To ludzie zakompleksieni muszą przemocą, oskarżeniami i wrzaskiem, silą wymuszać dla siebie poklask i szacunek ze przecież są wielcy. Ba, z tego są uradowani jak dzieci, które dostały loda, że wypowiedzenie na mównicy sarkazmów, które są nagradzane poklaskiem klakierów uznają za oznakę "wielkości". Jaskiniowiec też używał maczugi jako narzędzie "wielkości". Czy to oznacza, że był "wielki"? Oczywiście, że nie. Wielkim był Leonardo da Vinci, Kopernik, Maria Curie - Skłodowska, Michał Anioł. Nikt z nich nie używał argumentów ad personam aby uzyskać poklask bo ich działa przemawiają od setek lat i przemawiać będą przez kolejne setki lat. Naczelnik niczego nie stworzył co pozytywnie zapisze się w historii ludzkości. Jest kolejnym symbolem żenującego upadku człowieka.

Mądrzy ludzie mówią, bo mają coś do powiedzenia. Głupcy, bo muszą coś powiedzieć i to nawet "poza trybem".

Polityczna siła państwa nie wynika z prowadzonej polityki lecz z siły ekonomicznej bo to siła ekonomiczna powoduje, że za polityką tego państwa idzie respekt. Każde zaś państwo które aspirowało do roli politycznego mocarstwa bez silnej ekonomii nigdy nie wywarło żadnego wpływu w świecie. Każdy ideolog, który lekceważy ekonomię i opiera się o rozdawnictwo długu, a więc de facto ekonomie socjalizmu nie zbuduje żadnej politycznej siły na tyle znaczącej aby stanowiła ona siłę tego państwa. Nawet obecne Chiny nie rozdają pieniędzy swoim obywatelom pochodzącym z długu. Tego polityki jak i wyborca tego polityka w ogóle nie zauważa bo opiera się o typowo socjalistyczne wzorce ekonomii i centralizację jej w rękach administracji politycznej, co nigdy nie jest w stanie stworzyć realnej siły do jakiej aspiruje.

Przez ostanie 5 lat władza zwiększyła zadłużenie Polek i Polaków o 600mld złotych, oficjalnego długu. To 60% oficjalnego długu zaciągniętego przez wszystkie rządy od 30 lat. Godność, szacunek, politykę historyczną, tradycję i relacje z innymi krajami, narodami, ludźmi nie buduje się na argumencie siły i kary. Ani tym bardziej na machaniu szabelką. Takie działania są po prostu niepoważne. Polityk nie jest od głoszenia prawdy historycznej celem manipulacji wyborcami. Takie działania zawsze zrodzą reakcję i niechęć. Żaden kolonizator nie zyskał szacunku, żaden uzurpator nie zyskał pomników na wieki wręcz przeciwnie, jednoczył wszystkich przeciwko sobie.

Zawsze najlepszym motorem łączenia narodów dla osiągania własnych celów była i pozostanie ekonomia, gdyż każda ze stron odnosi korzyści materialne, które mimo ważności idei w życiu człowieka schodzą na dalsze plany w sytuacji, gdy nie ma co jeść. Jeśli więc polityk nie tworzy mechanizmów dla rozwoju wspólnych ekonomicznych korzyści to obojętnie jak ważny czy mniej istotny będzie punkt zapalny kolejnego konfliktu, on się pojawi, tak jak pojawia się i dziś. Bowiem mimo może często skrywanej niechęci żaden polityk, nie będzie podważał relacji z partnerem, który przynosi wymierne korzyści ekonomiczne.

Pies szczeka ze strachu, ludzie słabi i przestraszeni się odgrażają, reagują agresją, przemocą czy argumentami ad personam. Wymuszają zachowania, które wg nich zabezpieczają ich osobiste interesy, gdyż nie potrafią merytorycznie przekonać do swoich racji.

 

Mądry władca to taki, który osiąga zwycięstwo zanim wda się w bitwę. Wojna tak samo jak konflikt nie są demonstracją siły lecz bezradności. Każda formacja prawicowa realizuje postulaty wolności, wyboru jednostki a nie zamordyzmu i ograniczania praw jednostki poprzez przymus administracyjny, zarówno w sferze kulturowej jak i gospodarczej. Choćby z tego powodu już wielu powinno wiedzieć, iż nie mamy do czynienia z ruchem prawicowym a skrajnie lewicowym zarówno w sferze gospodarczej - socjalizm jak i kulturowej - sekta nacjonalistyczna. (nawet nie religijna, gdyż niezgodna z faktycznym nauczaniem Kościoła i założycielami chrześcijaństwa).

Autor: 
Sebastian Pawlaczyk
Źródło: 

info. prasowe

Polub Plportal.pl:

Reklama