Żandarmeria Wojskowa pomoże policji. MON: Bez związku z manifestacjami

Reklama

pon., 10/26/2020 - 20:43 -- MagdalenaL

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie w sprawie użycia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do udzielenia pomocy policji "w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego". "To standardowe działania, które nie mają związku z obecnymi manifestacjami" - informuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

W poniedziałek (26 października) w Monitorze Polskim ukazało się zarządzenie prezesa Rady Ministrów z 23 października 2020 roku, które pozwala żołnierzom Żandarmerii Wojskowej włączyć się do działań w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego. 

Podstawą zarządzenia jest ustawa o policji. Zarządzenie nosi datę 23 października. Wejdzie w życie dzień po ogłoszeniu.

Obecnie żołnierze Żandarmerii Wojskowej, podobnie jak Wojsk Obrony Terytorialnej, biorą obok policjantów udział w nadzorowaniu kwarantanny, pomagają także ochotnikom WOT wspierającym służbę zdrowia w pobieraniu wymazów na obecność koronawirusa.

CZYTAJ DALEJ:  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-zandarmeria-wojskowa-pomoze-policji-mon-bez-zwiazku-z-manife,nId,4816937#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Autor: 
Redakcja
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama