ORĘDZIE PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA

Reklama

pt., 10/23/2020 - 21:45 -- MagdalenaL

Sytuacja epidemiczna jest poważna. To wymaga szybkich i zdecydowanych działań - powiedział premier Mateusz Morawiecki w specjalnym orędziu telewizyjnym. W piątek (23 października) ogłoszono kolejne restrykcje w związku z coraz większym wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce. - Cała Polska będzie czerwoną strefą - przypomniał premier.

Morawiecki mówił, że "powaga sytuacji wymaga szybkich i zdecydowanych działań".

- Nie wahaliśmy się ich podjąć na wiosnę, nie wahamy się i teraz. Dlatego od soboty na terenie całej Polski obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa: cała Polska będzie czerwoną strefą, a dzieci i młodzież od czwartej klasy szkoły podstawowej przechodzą na nauczanie zdalne. Ograniczenia dotyczą także naszych seniorów. Podejmując te decyzje - niełatwe zarówno od strony społecznej, jak i gospodarczej - kierujemy się opiniami najważniejszych polskich i zagranicznych autorytetów - epidemiologów i wirusologów.

- Idziemy drogą środka i stosujemy optymalne rozwiązania. Nasza strategia oparta jest na trzech filarach: po pierwsze zapewnić sprawność i wytrzymałość systemu ochrony zdrowia, tak, żeby skutecznie walczyć o zdrowie każdej zagrożonej osoby; po drugie zagwarantować stabilność gospodarczą, tak, żeby ratować miejsca pracy oraz zadbać o bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin. I po trzecie otoczyć szczególną ochroną najsłabszych i najbardziej narażonych, zwłaszcza naszych seniorów i osoby chore - stwierdził Mateusz Morawiecki.

"Długa i wyczerpująca walka z epidemią budzi różne emocje i wątpliwości"

- Rząd musi dokonywać kluczowych rozstrzygnięć, które są w interesie wszystkich Polaków. To jest nasza odpowiedzialność - mówił Morawiecki. - Wirus powrócił ze znacznie większą siłą niż wiosną tego roku. Rekordy zakażeń padają na całym kontynencie. Także w Polsce zmagamy się z rosnącą każdego dnia liczbą zakażeń.

CZYTAJ DALEJ https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-oredzie-premiera-mateusza-morawieckiego-w-zwiazku-z-epidemia,nId,4811649#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 

 

Autor: 
Redakcja
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama