Gwałtowny wzrost zakażeń i nowe obostrzenia. Przecieki z KPRM

Reklama

śr., 10/21/2020 - 14:18 -- MagdalenaL

Jak dowiedziała się Interia, rząd przewiduje, że w sobotę liczba wykrytych zakażeń koronawirusem wśród Polaków może sięgnąć nawet 15 tys. przypadków. Dlatego zespół premiera Mateusza Morawieckiego analizuje, jakie nowe obostrzenia wprowadzić. Mogą wejść w życie nawet w weekend.

 

W środę przekroczyliśmy granicę 10 tys. zakażeń dziennie. Rząd spodziewał się, że będzie ich więcej. - Zakładaliśmy nawet 11,5 tys., ale to i tak duży wynik. Jutro pewnie będzie 12 tys., w piątek 14 tys., a w sobotę 15 tys. zakażeń. Jeżeli szybko nie zareagujemy, możemy dojść do poziomu, z którego ciężko będzie się cofnąć - przekazał Interii jeden z ważnych polityków w KPRM.

Rządzący zastanawiają się nad rozszerzeniem nauki hybrydowej, bądź zdalnej dla uczniów podstawówek. Chodzi o dzieci, które uczęszczają od czwartej klasy wzwyż. - Można się zżymać, ale w Polsce 90 proc. szkół nie ma problemu koronawirusa. Szkół nie zamyka się dlatego, że dzieci roznoszą wirusa. Chodzi o to, że rodzice muszą je dowieźć, dojechać, przemieszczać się - tłumaczy nam bliski współpracownik szefa rządu.

Dane, którymi dysponuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, pochodzą bezpośrednio z Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wynika z nich, że środowiska szkolne odpowiadają za nieco więcej niż 2 proc. zakażeń. Problemem jest też zamykanie szkół ze względu na brak nauczycieli. W takim przypadku zajęcia można wyłącznie zawiesić, bo jeśli zaczyna brakować kadry, placówki nie mogą pracować nawet zdalnie.   

CZYTAJ WIĘCEJ:  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-gwaltowny-wzrost-zakazen-i-nowe-obostrzenia-przecieki-z-kprm,nId,4806330#iwa_source=special

Autor: 
Redakcja
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama