Szpital w Lublinie chciał przeznaczyć dla chorych na COVID-19 łóżka WOŚP. Jerzy Owsiak mówi: "nie".

Reklama

śr., 10/21/2020 - 14:15 -- MagdalenaL

Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie, który ma u siebie sprzęt od WOŚP, zapytał fundację, czy może kupione przez nią łóżka przekazać pacjentom z COVID-19. - Kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie - oświadczył Jerzy Owsiak na Facebooku. Jak tłumaczył, w czasie "totalnej zapaści psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej" zakup tych łóżek był krokiem do jej przeciwdziałania. Zaapelował o odpowiedzialne planowanie zakupów medycznych podczas walki z pandemią.

Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamieścił wczoraj na Facebooku post zatytułowany: "Brońcie naszych łóżek". Sprzeciwia się w nim przekazywaniu dla pacjentów z koronawirusem łóżek szpitalnych, przewidzianych dla pacjentów z innego rodzaju schorzeniami.

"Kiedy wojewoda mazowiecki przekształcił 34 geriatryczne łóżka Szpitala Wolskiego w Warszawie na walkę z COVID-19 to z ogromnym żalem, ale staraliśmy się zrozumieć tę wyjątkową decyzję. Myśleliśmy, że to jednorazowe zdarzenie w obliczu rosnących potrzeb walki z pandemią" - napisał Owsiak.

Jak zaznaczył, otrzymał jednak kolejną tego typu prośbę - od Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie, który chciał przekazać łóżka innemu lubelskiemu szpitalowi.

"Wysłaliśmy odpowiedź, że kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie. W totalnej zapaści psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej Fundacja WOŚP zakupiła kilka miesięcy temu 798 łóżek dla 34 oddziałów w Polsce. Uczyniliśmy pierwszy krok, aby tej zapaści spróbować przeciwdziałać. Proszę więc podejmować odpowiedzialne decyzje, aby w przypadku walki z pandemią odpowiednio planować zakupy sprzętu medycznego" - zaapelował.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: https://wiadomosci.onet.pl/lublin/koronawirus-lublin-lozka-wosp-dla-chor...

Autor: 
Redakcja
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama