YouTube zapowiada działania przeciwko teoriom spiskowym

Reklama

wt., 10/20/2020 - 18:27 -- MagdalenaL

Po Twitterze i Facebook’u również YouTube chce teraz przeciwdziałać teoriom spiskowym ruchu QAnon. Usprawiedliwianie przemocy nie jest już dozwolone.

YouTube ogłosił, że w przyszłości usunie więcej treści zawierających teorie spiskowe, które usprawiedliwiają przemoc. YouTube wyraźnie odniósł się do QAnon w swoim wpisie na blogu.

Głównym twierdzeniem zwolenników QAnon jest konspiracja przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi w aparacie rządowym. Wiele komunikatów QAnon ma charakter antysemicki i prawicowo-radykalny.

YouTube zabrania również atakowania użytkowników platformy poprzez obrażanie ich jako obserwujących QAnon. Facebook ogłosił już na początku października, że usunie wszystkie strony i grupy reprezentujące QAnon. Dotyczy to również kont na Instagramie. Twitter również usunął tysiące kont powiązanych z QAnon.

W wyborach parlamentarnych w USA, które zbiegną się w czasie z wyborami prezydenckimi 3 listopada, startuje kilku Republikanów, którzy okazują sympatię teoriom QAnon. Po sierpniowej decyzji Facebook’a Trump powiedział, że niewiele wie o QAnon. Zwolennikami ruchu są jednak „ludzie, którzy kochają nasz kraj”.

 

Autor: 
Tłum. Aleksandra Wereska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama