Donald Trump ma co najmniej miliard dolarów długów

Reklama

sob., 10/17/2020 - 15:08 -- MagdalenaL

Według nowych raportów prezydent Donald Trump ma ponad miliard dolarów długów. Mówi się, że jest winien ogromne sumy z tytułu pożyczek zaciągniętych w wielu różnych aktywach (od pól golfowych po rezydencje i hotele).

Większość pożyczek jest wymieniona w raporcie dotyczącym ujawnień finansowych, jednak dwie z nich, które szacuje się na 447 milionów dolarów, nie są tam zawarte- donosi Forbes.

Do ujawnienia sprawy doszło po exposé na temat republikanów, które odbyło się 27 września. Prezydentowi wypomniano lata unikania płacenia podatków, a co za tym idzie- wielkie zadłużenia. 

The New York Times uzyskał ponad dwie dekady deklaracji podatkowych Trumpa, w których wykryto kredyty warte 421 milionów dolarów. W większości będą musiały zostać spłacone w ciągu najbliższych czterech lat.

„Donald, w latach dziewięćdziesiątych prawie zbankrutował, biorąc setki milionów dolarów pożyczek, jednak przyznał, że tego żałuje. Okazało się, że były to jedynie puste słowa, ponieważ jak pokazują jego dokumenty podatkowe, teraz jest w identycznej sytuacji. Wygląda na to, że jest odpowiedzialny za pożyczki na łączną kwotę 421 mln USD, z których większość z nich ma być uregulowana w trakcie czterech lat ”- czytamy w raporcie.

Według opublikowanych materiałów, większość z zadłużeń pochodzi z różnych nieruchomości obecnego prezydenta tj. 125 milionów dolarów z Doral Golf Resort na Florydzie i 160 milionów dolarów z jego hotelu w Waszyngtonie. 

Forbes dokładnie prześledziło temat, prezydent jednak nie jest bankrutem. Jest właścicielem aktywów o wartości około 3,66 miliarda dolarów (w publikacji oszacowano wartość netto na około 2,5 miliarda dolarów).

Poza tym, nie jest jasne, ile Trump jest tak naprawdę winien, ponieważ pożyczki nie są przejrzyste, co oznacza, że obecnie nie wiadomo, komu jest winien te kwoty.

Przykładem jednego z wielu długów jest zadłużenie na 285 milionów dolarów za “1290 Avenue of the Americas” (jeden z najbardziej znanych biurowców w NY), w którym Trump posiada 30% udziału. Wydaje się, że jest to największy dług ze wszystkich, jednak nie pojawia się on w raporcie dotyczącym ujawnień finansowych głowy USA. 

Być może należało się spodziewać, że coś jest nie tak, po tym, jak 74-latek odmówił publicznego ujawnienia swoich rejestrów podatkowych, kiedy po raz pierwszy ubiegał się o urząd prezydenta w 2016 roku. Z raportu również wynika, że jedynie przez 7 na 18 sprawdzanych lat, Trump, poprawnie odprowadził podatki. 

Autor: 
Tłum. Wiktoria Gwizdała
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama