Złotówka walutą bananową. Inflacja znów wzrosła o 3,2%. Tak PIS okrada Polaków

Reklama

czw., 10/15/2020 - 11:54 -- zzz

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu 2020 r. wzrosły rdr o 3,2 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły o 0,2 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Wcześniej w szacunku flash GUS podawał, że we wrześniu ceny rdr wzrosły o 3,2 proc., a mdm wzrosły o 0,2 procent.

Dodruk pustego pieniądza to gigantyczne oszustwo, które PIS zafundował Polakom. Inflacja na poziomie prawie 3-5% w skali roku, to kradzież kilkudiesięciu  miliardów złotych na szkodę polskiego społeczeństwa. 

Milton Friedman powiedział, że inflacja jest tą formą podatku, którą można nałożyć bez ustawy. Dodruk pieniędzy to zwykłe oszustwo, które powinno być tak samo karane, jak produkcja fałszywych pieniędzy, ale nie łudźmy się, politycy samych siebie nie skarzą na więzienie za realizowanie gruszek na wierzbie, tylko po to, by wygrać kolejne wybory.

Inflacja jest koncepcyjnie wpisana w socjalno-interwencjonistyczny program PiS. To nic zaskakującego. Ekonomiści, do których wzdycha i którymi inspiruje się premier Morawiecki, uważają, że inflacja to cena, którą warto płacić za rozwój. Oczywiście, płacić mają obywatele, a rozwój definiować mają politycy.

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama