Lokoja, Nigeria: Wybuch cysterny zabił 25 osób

Reklama

pt., 09/25/2020 - 19:02 -- MagdalenaL

Co najmniej 25 osób zginęło w środkowej Nigerii po tym, jak cysterna eksplodowała w wyniku zderzenia z innymi pojazdami.

 

Podaje się, że wśród zmarłych znajduje się uczeń szkoły podstawowej oraz studenci. Do wypadku doszło w środę rano na głównej autostradzie w miejscowości Lokoja, kiedy kierowca stracił kontrolę nad cysterną po awarii hamulców, poinformowała lokalna policja. Tego typu incydenty są powszechne na nigeryjskich drogach, donosi dziennikarz BBC Chris Ewokor w stolicy, Abudży.

Rzecznik policji Willy Aya powiedział, że kilka ofiar spłonęło nie do poznania. Wielu z nich było pieszymi, w tym studenci, którzy przechodzili przez ulicę zmierzając do college'u, powiedział BBC lokalny mieszkaniec Iliyasu Zakari. Dodał, że wśród innych ofiar była grupa, która zmarła w swoim samochodzie.

Udostępniony w mediach społecznościowych materiał filmowy wykonany chwilę po wypadku pokazuje ogromną smugę czarnego dymu unoszącą się w powietrzu w miejscu katastrofy. W czerwcu cztery osoby zginęły w największym mieście kraju, Lagos, po zderzeniu dwóch cystern. Następnie pożar przeniósł się na inną cysternę przewożącą gaz ziemny.

 

Autor: 
Tłum. Katarzyna Fudali
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama