Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa 15-letniej Małgosi. Tomasz Komenda przesiedział 18 lat

Reklama

pt., 09/25/2020 - 12:12 -- zzz

Sąd Okręgowy we Wrocławiu uznał oskarżonych Ireneusza M. i Norberta B. za winnych gwałtu i zabójstwa 15-letniej Małgosi. Sąd wymierzył im kary 25 lat więzienia. Pierwotnie za tę zbrodnię niesłusznie został skazany Tomasz Komenda.

 

Norbert B. odpowiadał z wolnej stopy. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Policjanci w ramach zatrzymania zakuli go w kajdanki na sali sądowej.

Wyrok nie jest prawomocny.

Dramat Małgosi

Do zbrodni doszło w nocy z 31 grudnia 1996 roku na 1 stycznia 1997 roku. W jednej z dyskotek w Miłoszycach odbywała się wówczas zabawa sylwestrowa, na którą wybrała się pochodząca z Jelcza-Laskowic Małgosia.

Wiadomo, że dziewczynie podano karbamazepinę, która w połączeniu z alkoholem działa jak tabletka gwałtu. Nie ustalono jednak, kto odurzył Małgosię.

Po północy 15-latka źle się poczuła, zaczęła wymiotować. Gdy stała z chłopakiem poznanym na dyskotece na zewnątrz, podszedł do niej inny chłopak. Powiedział, że ma na imię Irek, jest jej bratem i odprowadzi ją do domu. Małgosia poszła z nim, mimo iż nie miała brata. Do domu jednak nigdy nie wróciła.

Ciało dziewczyny znaleziono następnego dnia na podwórku jednej z posesji. Małgosia zmarła wskutek wyziębienia organizmu i odniesionych ran.Niesłusznie skazany

Pierwotnie za gwałt i zabójstwo Małgosi niesłusznie na 25 lat więzienia został skazany Tomasz Komenda. Po 18 latach odsiadki został on oczyszczony ze wszystkich zarzutów i wyszedł na wolność. Teraz Komenda domaga się prawie 19 mln zł zadośćuczynienia i odszkodowania, a Prokuratura Okręgowa w Łodzi wyjaśnia, jak to się stało, że niewinny człowiek trafił na długie lata do więzienia.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

onet

Polub Plportal.pl:

Reklama