Urzędnicy skarbówki zbuntowali się przeciw maszynom i wyłączają komputery

Reklama

pt., 09/25/2020 - 08:28 -- zzz

Urzędnicy fiskusa protestują przeciwko ewentualnym cięciom w administracji. 30 września wyłączą komputery i ma to być dopiero początek protestów. 30 września pracownicy urzędów skarbowych wyłączą komputery. To początek protestów przeciwko zwolnieniom i cięciom zarobków - informuje w piątek "Puls Biznesu".


Winny jest zinformatyzowany system. Rząd wprowadził pliki JPK i system sam łowi nieuczciwych przedsiębiorców. Rola urzędnika skarbówki ograniczyła się jedynie do wszczęcia i prowadzenia postępowania podatkowego. 

Urzędnicy zbuntowali się przeciw maszynom i wyłączają komputery

"Puls Biznesu" podaje, że komitet protestacyjny, w skład którego wchodzą przedstawiciele największych organizacji związkowych fiskusa, po miesiącach uśpienia został reaktywowany. Podjął już decyzję o zorganizowaniu ostatniego dnia września akcji wyłączenia komputerów w urzędach celno-skarbowych w Polsce i innych organach aparatu skarbowego.

Komputery mają być wyłączone 30 września, na 20 minut między godz. 10, a 10.20. Termin, jak zauważa gazeta nie jest przypadkowy, tego dnia o godz. 14 ma odbyć się spotkanie ministra finansów Tadeusza Kościńskiego z komitetem protestacyjnym.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

pulsbiznesu/plportal

Polub Plportal.pl:

Reklama