Mieszkańcy i goście Rotterdamu będą mogli mieć przy sobie maksymalnie dwa tysiące euro w gotówce?

Reklama

czw., 09/24/2020 - 19:21 -- zzz

W przyszłości mieszkańcy i goście Rotterdamu będą mogli mieć przy sobie maksymalnie dwa tysiące euro w gotówce. Jeśli ktoś będzie miał przy sobie więcej monet i banknotów, pieniądze będą konfiskowane i zostanie wymierzona grzywna w wysokości 2,5 tys. euro.

Sklepy z luksusową odzieżą i biżuterią oraz wypożyczalnie samochodów również powinny być zobowiązane do odmowy płatności gotówkowych w wysokości ponad 500 euro. - zakłada rygorystyczny projekt.

Przewodniczący partii VVD Vincent Karremans uważa, że Rotterdam musi stać się pierwszym miastem na świecie, w którym odwiedzający i mieszkańcy nie mogą mieć przy sobie więcej niż dwa tysiące euro w gotówce. Nawiasem mówiąc, nie mówimy o profesjonalnych transakcjach. Na przykład osoby, które mają dwie kawiarnie i chcą odebrać pieniądze, powinny mieć taką możliwość i nadal to robić ”- mówi przewodniczący partii VVD Vincent Karremans, który za pomocą tych środków chce utrudnić przestępcom życie.

Według lewicowego polityka, gotówka jest walutą podziemia, dlatego musimy ją zabrać.

Według VVD projekt zakłada rewizje prewencyjne o każdej porze dnia i nocy.

Karremans chce wkrótce omówić swój plan w komitecie ds. Bezpieczeństwa i ma nadzieję, że zyska poparcie innych partii politycznych. „Musimy wspólnie walczyć z przestępczością narkotykową, z którą mamy do czynienia na co dzień w mieście".

 

Autor: 
ZZZ
Źródło: 

telegraaf.nl

Polub Plportal.pl:

Reklama