Strzelanina w Rochester: dwie zabite osoby po masowej strzelaninie w stanie Nowy Jork

Reklama

pon., 09/21/2020 - 18:09 -- MagdalenaL

Po strzelaninie na domówce w Rochester zginęły dwie osoby, a 14 jest rannych. Funkcjonariusze przyjeżdżając na miejsce zdarzenia zastali 100 osób biegnących ulicą. “To prawdziwa tragedia o epickich rozmiarach”- powiedział dziennikarzom pełniący obowiązki szefa policji Mark Simmons w sobotę.

Miejska policja znajduje się pod coraz większą presją w związku ze śmiercią Daniela Prude, czarnego mężczyzny, na którego funkcjonariusze założyli maskę chroniącą przed gryzieniem i pluciem, a następnie przetrzymywali go w niej podczas aresztowania. Zmarł w marcu, ale sprawa została ujawniona dopiero na początku tego miesiąca. Szef policji Rochester, La'Ron Singletary, zrezygnował z prowadzenia sprawy, mówiąc, że było zakłamane. Siedmiu funkcjonariuszy również zostało zawieszonych.

Żaden podejrzany nie został aresztowany podczas sobotniej strzelaniny i nie zidentyfikowano żadnego motywu. Pan Simmons powiedział, że dwie ofiary, mężczyzna i kobieta, których nazwisk nie podano, miały od 18 do 22 lat. Nikt z 14 postrzelonych osób nie doznał obrażeń zagrażających życiu. Według strony internetowej miasta Rochester, imprezy są zabronione zgodnie z ograniczeniami dotyczącymi koronawirusa stanu Nowy Jork. “To kolejna tragedia, w której ludzie na własną rękę organizują nielegalne domówki odbywające się w tych obiektach, w których nikt nie jest bezpieczny ze względu na Covid” - powiedział Simmons. “Potem dodaj do tego alkohol i przemoc, a stanie się to przepisem na katastrofę”  

Autor: 
Tłum. Wiktoria Gwizdała
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama