Ponad 12 tys. członków załogi nadal przebywa na statkach wycieczkowych

Reklama

pon., 08/10/2020 - 19:04 -- AleksandraJ

Jak donosi USA TODAY ponad 12 tysięcy członków załogi statków wycieczkowych wciąż jest na morzu miesiące po tym jak pandemia koronawirusa spowodowała zakłócenia w branży i zatrzymała amerykańskie linie rejsowe.

Liczba ta dramatycznie spadła w porównaniu z kwietniowymi doniesieniami według których aż 80 tysięcy członków załogi utknęło na 120 statkach rejsowych pływających po wodach Stanów zjednoczonych podczas gdy w kraju odnotowywano gwałtowny wzrost zakażeń.

Brittany Panetta – rzeczniczka Straży Przybrzeżnej Stanów Zjednoczonych - powiedziała, że śledzą 57 statków wycieczkowych, które są zacumowane, zakotwiczone, znajdujące się w pobliżu amerykańskiego portu lub z możliwością przybycia do niego, których załoga w sumie liczy około 12,084 osób.

Według raportu, Straż Przybrzeżna oszacowała obecność 209 Amerykanów na 37 statkach a Centrum Kontroli i Prewencji Chorób zanotowało 53 ludzi na 22 statkach rejsowych w USA.

Te liczby nie wykazują jednoznacznie, ile osób pracuje na tych statkach a ile po prostu utknęło na ich pokładzie. Rzecznik Centrum Zwalczania Chorób Jason McDonald powiedział USA TODAY, że nie jest pewne ilu z tych pracowników jest “niezbędnych”. Stwierdził również, że nie jest jasne czy 53 członków załogi znajdujących się za granica współpracują z “liniami kursowymi w celu repatriacji.”

McDonald powiedział też USA TODAY, że zapotrzebowanie na pracowników zależy od linii rejsowych i że to one “muszą wypełnić plany reagowania i spełnić pewne kryteria by ustalić, czy załoga może korzystać z komercyjnego lub niekomercyjnego transportu.”

Członek załogi Celebrity Cruises z Mauritiusa stwierdził, że jest na statku wycieczkowym już od miesięcy i nie jest pewne, kiedy będzie mógł wrócić do domu. “Im więcej czasu mija tym bardziej (stresujące) to się staje” powiedział USA TODAY Akash Dookhun.

Insider informował już wcześniej, że Centrum Zwalczania Chorób przedłużyło rozporządzenie o zakazie żeglugi do 30 września.

“Na statkach wycieczkowych, załoga i pasażerowie dzielą przestrzeń, która jest bardziej zatłuczona niż większość obszarów miejskich.” - widnieje wiadomość na stronie internetowej Centrum. “Nawet jeśli na pokładzie znajduje się tylko niezbędna załoga, COVID-19 wciąż się rozprzestrzenia.”

Autor: 
Taylor Ardrey, tłum. Natalia Chrypliwy
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama