Mężczyzna aresztowany za wandalizm w przebraniu Jokera okazał się być skazanym wcześniej zabójcą

Reklama

pt., 08/07/2020 - 12:14 -- AleksandraJ

Mężczyzna z Australii, który został aresztowany za uszkodzenie mienia w przebraniu Jokera, okazał się być wcześniej skazanym zabójcą.

Reece Sturgeon został aresztowany w Perth w poniedziałek wieczorem za rzekome spryskanie farbą monitoringu. Ubrany w garnitur, i w makijażu przypominającym czarny charakter z komiksu DC, 38-latek śmiał się i podrzucał monety podczas swojego aresztowania. Następnie pojawił się w sądzie w tym samym stroju i został oskarżony o uszkodzenie mienia i utrudniane pracy funkcjonariuszom; jednak w przeszłości postawiono mu znacznie poważniejsze zarzuty.

Sturgeon został skazany za zabójstwo w 2006 roku po tym, jak w październiku 2004 roku potrącił grupę nastolatków w skradzionym samochodzie Mitsubishi Pajero. 17-letni Yuan Zheng Feng, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń cztery dni później. Sześciu innych nastolatków również zostało rannych. Odnosząc się do swoich najnowszych zarzutów, Sturgeon powiedział, że malowanie farbą w sprayu było częścią „proroczej” sztuki ulicznej w proteście przeciwko inwestycjom rządu australijskiego wojsko.

Sturgeon był skazany za zabójstwo. Zdjęcie: Nine News

Przemawiając poza gmachem sądu, powiedział: „To tylko odrobina farby, zmyje się.”

Sturgeon ma ponownie stanąć przed sądem za dwa tygodnie i chociaż jego sprawa może wydawać się niecodzienna, nie jest pierwszą osobą, która naśladowała czarny charakter z komiksu DC, w który niedawno wcielił się Joaquin Phoenix.

W marcu mężczyzna w kostiumie Jokera został aresztowany za grożenie śmiercią ludziom, podczas transmisji wideo na żywo na Facebooku. Jeremy Joseph Garnier trafił do aresztu w University City, na przedmieściach St. Louis w stanie Missouri, pod zarzutem przestępstwa pierwszego stopnia, będącym groźbami zagrożenia terrorystycznego, według komunikatu „City of University City”. Podczas godzinnej transmisji internetowej Garnier wyjaśnił, że wydał 236 dolarów (876,30PLN) na kostium i nagrywał filmik aby „położyć kres epidemii uzależnień od narkotyków i ich przedawkowań.”

Garnier również został aresztowany po naśladowaniu postaci Jokera. Zdjęcie: Warner Bros. Pictures

Mówił dalej: „Więc zrozumcie to, tak, chce się wybić, owszem, robię to żeby zwrócić na siebie uwagę, ale uwaga której szukam, to przekonanie całego świata do nowej idei. Narkotyki nie są fajne. Heroina jest dla głupców, którzy chcą szybko umrzeć.”

„Będę zabijać ludzi, dopóki to [wideo] nie osiągnie tysiąca wyświetleń. Kiedy osiągnie tysiąc, wyjdę na ulicę i zabiję ich jeszcze więcej.”

Garnier został aresztowany podczas transmisji wideo na żywo po tym, jak widzowie skontaktowali się z policją. Został oskarżony o wypowiadanie gróźb o charakterze terrorystycznym.

Od 1990 roku, Garnier został skazany za włamanie i kradzież 8 razy.

Autor: 
Jake Massey, tłum. Patrycja Piechota
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama