Podejrzany o morderstwo ucieka z celi na 12 piętrze przy użyciu związanych prześcieradeł

Reklama

wt., 08/04/2020 - 15:23 -- MagdalenaL

Pablo Robledo i jego towarzysz z celi zostali z powrotem schwytani przez policję w ciągu kilku godzin. Mężczyzna oskarżony o morderstwo uciekł z więzienia po zejściu z celi na 12. Piętrze po linie zrobionej ze związanych prześcieradeł.

 

​​​

34-letni Pablo Robledo wraz ze swoim kolegą z celi, Jose Hernandezem, użyli tej prowizorycznej liny, aby wydostać się z więzienia okręgowego w Oklahoma City. Robledo, który był zatrzymany pod zarzutem morderstwa pierwszego stopnia, został odnaleziony i aresztowany przez policję w piątek po południu w południowo-zachodniej części Oklahoma City. Hernandez spadł lub skoczył z prowizorycznej liny znajdując się w pobliżu czwartego piętra, najprawdopodobniej łamiąc nogę, zanim został znaleziony i następnie aresztowany, jak twierdzą funkcjonariusze.

Mac Mullig, rzecznik więzienia, powiedział, że mężczyźni najwyraźniej zrzucili wcześniej materac dla bezpieczeństwa i że Robledo był zarejestrowany przez więzienne kamery około 5:30 rano w piątek, na krótko przed ucieczką.


Robledo był zatrzymany pod zarzutem morderstwa pierwszego stopnia (AP)

Na zdjęciach można było zobaczyć prowizoryczną linę, której mężczyźni używali wciąż zwisając z budynku.

Jak podaje kanał telewizyjny KOCO, kiedy więzienie było ukończone w 1991 roku, inżynierowie i architekci powiedzieli, że placówka warta 52 miliony dolarów skutecznie zapobiega ucieczkom ze względu na swoją konstrukcję. Zaledwie dwa miesiące później doszło tam do pierwszej ucieczki. Według dziennika „The Oklahoman” 27-letni Bill Linville użył rączki mopa w celu wydostania się przez okno na drugim piętrze. Był na wolności przez siedem godzin. Niecały tydzień później uciekł inny więzień.

 

Autor: 
Autor: Andrew Buncombe; Tłumaczenie: Izabela Siekańska
Polub Plportal.pl:

Reklama