DUDA PREZYDENTEM NA KOLEJNE 5 LAT

Reklama

ndz., 07/12/2020 - 21:03 -- zzz

Koniec głosowania! Sondażowe wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich według Ipsos: 

Andrzej Duda: 50,4 proc.

Rafał Trzaskowski: 49,6 proc. 

Zgodnie z badaniem exit poll – frekwencja w II turze wyborów prezydenckich wyniosła 68,9 proc. 

 

Trzaskowski: Jestem absolutnie przekonany, że zwyciężmy

Mówiliśmy, że będzie blisko i jest blisko, ale jestem absolutnie przekonany, że zwyciężmy. Wystarczy tylko policzyć głosy, jestem przekonany, że jak policzymy głos do głosu, to zwyciężymy -  powiedział tu po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów Rafał Trzaskowski. 

 

77,3 proc. wyborców z wykształceniem podstawowym zagłosowało na ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę. W grupie wyborców z wykształceniem wyższym i licencjackim najwięcej - 65,9 proc. głosów uzyskał kandydat KO Rafał Trzaskowski - wynika z sondażu exit poll Ipsos dla Polsatu.

 

Wśród osób z wykształceniem zasadniczym zawodowym najwięcej - 74,7 proc. głosów - zebrał Andrzej Duda. Rafał Trzaskowski uzyskał w tej grupie wynik 25,3 proc. 

 

Także wyborcy z wykształceniem podstawowym w większości poparli Andrzeja Dudę - 77,3 proc. Na Rafała Trzaskowskiego głos oddało 22,7 proc. wyborców z tej grupy.  

 

Elektorat popieranego przez PiS prezydenta przeważał, nieznacznie, także w grupie osób posiadających wykształcenie średnie i pomaturalne – 50,3 proc. Rafał Trzaskowski otrzymał w tej grupie 49,7.

 

Uczniowie i studenci za Trzaskowskim

 

Wśród właścicieli firm przewagę (66,9 proc.) uzyskał Trzaskowski. Na prezydenta Dudę oddało głos 33,1 proc. głosujących z tej grupy.

 

Z kolei wśród rolników zdecydowaną przewagę (81 proc.) uzyskała urzędująca głowa państwa. Prezydent wygrał również wśród bezrobotnych (65 proc.) i emerytów oraz rencistów - 63,4 proc.

 

Rafał Trzaskowski przekonał do siebie większość uczniów i studentów – 70,3 proc.

Autor: 
ZZZ
Źródło: 

pap/interia

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama