15-latka z Utah zamordowana przez mężczyznę, który obawiał się, że powie policji o wykorzystywaniu

Reklama

ndz., 07/12/2020 - 16:30 -- moderator3

15-letnia Baleigh Bagshaw została zaatakowana nożem podczas rozmowy telefonicznej z matką.

Według wielu doniesień mężczyzna z Utah w środę przyznał się do winy za morderstwo nastoletniej dziewczyny po tym, jak zagroziła ujawnieniem wykorzystywania seksualnego.

„Deseret News” informuje że 26-letni Shaun Patrick French, przyznał się w Salt Lake City do zabójstwa z premedytacją 15-letniej Baleigh Bagshaw w maju 2018 r.

Władze ujawniły, że Baleigh rozmawiała przez telefon z matką, kiedy French, który czekał w jej domu, aż wróci ze szkoły, zaatakował ją, dźgając ją i podcinając jej gardło.

Morderstwo popełnione z premedytacją jest to przestępstwo pierwszego stopnia, które jest karane dożywociem, informuje „The Salt Lake Tribune”. W ramach ugody obrończej oskarżonego prokuratorzy, zgodzili się nie żądać kary śmierci i oddalili oskarżenia przeciwko niemu o włamanie, wykorzystywanie seksualne nieletniej i manipulowanie świadkami.

Podczas zeznań w których oskarżony przyznaje się do winy, obrońca Michael Misner powiedział, że French mieszkał w domu Baleigh i miał nielegalne stosunki seksualne z dziewczyną, gdy miał 23 lata, a ona miała 14 lat, informuje „Deseret News”. Zgodnie z zeznaniami, Ponad rok później Baleigh zakończyła znęcanie się, zerwała z Frenchem, a jej rodzina wyrzuciła go z domu. Jednak French „wciąż nie chciał pogodzić się z rozstaniem”.

Baleigh powiedziała Frenchowi, że planuje zgłosić go na policję. W tym czasie French był w Ohio, ale pojechał z powrotem do Utah, aby ją zabić, zanim skontaktowała się z władzami.

W dniu, w którym została zamordowana, French zadzwonił do Baleigh 13 razy, donosi KUTV. Media informują, że French próbował szantażować matkę nastolatki za pomocą jednoznacznych zdjęć.

Sierżant Brandon Shearer z Departamentu Policji w Salt Lake City powiedział dziennikarzom na konferencji prasowej w 2018 roku, że Baleigh dzwoniła do swojej matki, co robiła każdego dnia po szkole, w czasie gdy została zaatakowana.

Podczas rozmowy z Baleigh, matka nastolatki słyszała jak była „brutalnie atakowana”, powiedział Shearer. Ostatecznie połączenie zostało przerwane, podała policja.

Matka zadzwoniła do sąsiada, który zadzwonił na policję. Policja przybyła do rezydencji Bagshaw, aby znaleźć zwłoki Baleigh.

French został aresztowany w Kolorado po dwudniowym pościgu, informuje „Deseret News”.

 

Autor: 
Tłumaczenie: Patrycja Piechota.
Źródło: 

people.com

Polub Plportal.pl:

Reklama