Sprzedaż mięsa tylko z grafiką przedstawiającą flagę kraju pochodzenia produktu

Reklama

sob., 07/11/2020 - 11:49 -- zzz

30 września wejdą w życie przepisy nakładające obowiązek znakowania mięsa sprzedawanego na wagę grafiką przedstawiającą flagę kraju pochodzenia produktu - poinformowało w piątek ministerstwo rolnictwa.

Rozporządzenie ministra rolnictwa datowane na 22 czerwca 2020 r. zmienia rozporządzenie w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych.

 

Nowelizacja ma na celu wprowadzenie na etapie sprzedaży detalicznej wymogu umieszczania, oprócz informacji słownej o państwie pochodzenia, również informacji pod postacią grafiki przedstawiającej flagę tego państwa. Zmiany dotyczą sprzedaży mięsa świeżego, schłodzonego i zamrożonego. 

 

"Obowiązek prezentowania grafiki przedstawiającej flagę państwa pochodzenia jest uzupełnieniem informacji, która już w aktualnym stanie prawnym musi być udostępniana konsumentom w obiektach handlowych na wywieszce umieszczonej w widocznym miejscu, towarzyszącej bezpośrednio prezentacji mięsa. Wymóg podawania informacji dotyczących państwa pochodzenia w przypadku nieopakowanego świeżego, schłodzonego i zamrożonego mięsa ze świń, owiec, kóz i drobiu wprowadzono przepisem rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 grudnia 2017 r., zmieniającym rozporządzenie w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych" - przekazał resort w komunikacie.

 

Mając na uwadze potrzebny czas na dostosowanie się przedsiębiorców do nowych wymagań uwzględniono 90-dniowy okres przejściowy, co oznacza, że przepisy rozporządzenia wejdą w życie w dniu 30 września 2020 r.

Autor: 
ZZZ
Źródło: 

polsatnews

Polub Plportal.pl:

Reklama