Człowiek winny morderstwa współlokatora w „okrutnym i szaleńczym ataku napędzanym zazdrością”

Reklama

pt., 07/10/2020 - 00:36 -- moderator3

Policja twierdzi, że mężczyzna zaatakował nieznajomego za „przyglądanie się jego dziewczynie” na kilka dni przed morderstwem.

Carlos Velez dźgnął swojego współlokatora Davida Martineza nożem kuchennym w mieszkaniu, które dzielili we wschodnim Londynie w ubiegłym roku. 20-letni mężczyzna został uznany za winnego morderstwa współlokatora w „okrutnym i szaleńczym ataku napędzanym czystą zazdrością i zaborczością”. Carlos Velez dźgnął 26-letniego Davida Martineza nożem kuchennym w mieszkaniu, które dzielili w Leytonstone we wschodnim Londynie w zeszłym roku po tym, jak nabrał podejrzeń, że mężczyzna pocałował jego dziewczynę. Martinez napisał do kuzyna, że Velez zachowywał się „jak szaleniec i dopytywał, czy pocałowałem jego dziewczynę” w dniu zabójstwa.

Później dodał, że musi wkrótce opuścić posiadłość, na wypadek gdyby jego współlokator chciał go zamordować. Prokurator Edward Brown QC powiedział przysięgłym, że Martinez został zamordowany „bez żadnego dobrego powodu”. „Zginął z rąk tego oskarżonego - i padł ofiarą jego zaborczej i porywczej natury” - powiedział Brown. Policja powiedziała, że Velez uderzył mężczyznę mającego około 60 lat za to, że przyglądał się jego dziewczynie w dniach poprzedzających morderstwo oraz agresywnie skonfrontował sąsiada, który według niego był nią zainteresowany.  20-latek również spoliczkował swoją dziewczynę podczas kłótni, w której zażądał więcej informacji o rozmowie którą odbyła z Martinezem. Sąd usłyszał, że Martinez doznał wielu ran kłutych w głowę, ramię, klatkę piersiową i udo, a także obrażeń dłoni wskazujących na samoobronę. Velez uciekł do Portsmouth, aby zostać z przyjaciółmi po ataku, jednak został aresztowany przez funkcjonariuszy policji, którzy zatrzymali go za jazdę rowerem po poboczu autostrady M27, a później uświadomili sobie, że jest poszukiwany za morderstwo.  „To był okrutny i szaleńczy atak napędzany czystą zazdrością i zaborczością” - powiedział w oświadczeniu w związku z zabójstwem Devi Kharran, starszy prokurator koronny CPS. „David Martinez został zamordowany we własnym domu, w którym powinien był być bezpieczny. „Tragedia tej sprawy polega na tym, że David był świadomy, że jego życie może być w niebezpieczeństwie i planował przeprowadzkę”. Kharran dodał, że Velez wielokrotnie zmieniał swoją wersje wydarzeń podczas przesłuchań policyjnych i w pewnym momencie próbował obwinić swoją dziewczynę o morderstwo. Zostanie skazany w piątek w sądzie karnym Old Bailey.

Autor: 
Tłumaczenie: Patrycja Piechota
Źródło: 

independent.co.uk

Polub Plportal.pl:

Reklama